W pierwszym spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 1-2. Gospodarze prowadzili, ale czerwoną kartkę w 27. minucie dostał Jakub Żubrowski i kielczanie nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku.

Zapis relacji z meczu na urządzenia mobilne

Początek był wyrównany. Piast przeważał, ale nie potrafił oddać groźnego strzału. Korona z kolei czekała na swoją szansę.

Dostała ją i wykorzystała w 27. minucie. Ok. 25 metrów przed bramką Jakub Czerwiński faulował Jacka Kiełba. Do rzutu wolnego podszedł Petteri Forsell i uderzył mocno. Frantiszek Plach nie zdołał odbić piłki, choć miał ją już na rękawicach. Futbolówka zrobiła mu jednak psikusa i wpadła do siatki.

Korona kontrolowała wynik, ale wtedy dała o sobie znać głupota Jakuba Żubrowskiego. Najpierw, w 22. minucie sfaulował Sebastiana Milewskiego i dostał żółtą kartkę. Można go usprawiedliwić, bo po stracie chciał zatrzymać akcję, którą napędzał piłkarz Piasta.

Jednak tego, co Żubrowski zrobił pięć minut później, nie da się obronić. Bezmyślnie faulował w środkowej strefie Jorge Felixa i po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko.

Piast grał jednak słabo. Co prawda atakował, ale wolno rozgrywał piłkę i piłkarze Korony dobrze się przesuwali i przerywali akcje rywali. W efekcie do przerwy gosp … czytaj dalej