Nowe konkursy i otwarcie Programów z perspektywy 2021-2027 już niebawem. Tymczasem, zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z możliwości, jakie jeszcze mamy z dotychczasowych środków, wciąż aktualnych w lipcu. Oferta obejmuje łącznie 19 konkursów: 8 z programów krajowych, 8 z programów regionalnych oraz 3 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Granty na Eurogranty
Mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy planują wziąć udział w programach Unii Europejskiej mogą pozyskać środki, aby się do tego dobrze przygotować. Chodzi o takie programy jak: Kreatywna Europa, LIFE, Horyzont Europa i Single Market Programme.
Można otrzymać na ten cel nawet 280 tys. zł i przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów:
- usługi doradczej, dzięki której przygotujesz wniosek o Eurogrant opracowania studium wykonalności
- organizację spotkań (w tym koszty poszukiwania partnerów projektu oraz koszty podróży służbowych)
- tłumaczenie wniosku.
Kompetencje cyfrowe
Postępująca szybko cyfryzacja jest jednym z większych wyzwań stojących aktualnie przed kadrą menadżerską polskich przedsiębiorstw.
Ogólnoświatowa sytuacja wymusza na nich reorganizację kanałów komunikacji, sprzedaży i obsługi klientów, zmianę formy działania oraz modeli biznesowych, a także zarządzanie zespołami pracującymi w trybie zdalnym. Z tego względu znajomość narzędzi cyfrowych w biznesie jest niezbędna do skutecznego zarządzania firmą.
Obecnie na wsparcie szkoleniowe i doradcze dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorców w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych kadry menadżerskiej, można otrzymać dofinansowane z Funduszy Europejskich.
Dostępność szansą na rozwój
Firmę można rozwijać również w oparciu o rozwiązania skierowane do osób ze szczególnymi potrzebami.
Jesteś mikro, małym, średnim lub dużym przedsiębiorcą i:
- wytwarzasz produkty lub oferujesz usługi i chciałbyś, aby mogły z nich korzystać osoby ze szczególnymi potrzebami na równi z pozostałymi użytkownikami (technologie kompensacyjne i asystujące)
- chciałbyś wiedzieć, jak projektować produkty, środowiska, programy lub usługi w taki sposób, by były użyteczne dla wszystkich, bez potrzeby adaptacji (uniwersalne projektowanie)
- chciałbyś wprowadzić te produkty i usługi na rynek (komercjalizacja).
Źródła energii
Wiatr, biomasa, biogaz, woda, energia słoneczna lub geotermalna to wszystko odnawialne źródła energii. Warto w nie inwestować, ponieważ są bardziej przyjazne dla środowiska, a co za tym idzie również dla nas samych.
Od 1 lipca, przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego, mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów poświęconych wytwarzaniu i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a co za tym idzie, przyczynić się do poprawy warunków życia mieszkańców.
Środki unijne przyznawane są na projekty zakładające budowę lub modernizację jednostek wytwarzających energię z odnawialnych źródeł, z podłączeniem ich do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.
Usługi społeczne i zdrowotne
Dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, niezwykle ważny jest łatwy dostęp do usług opiekuńczych i zdrowotnych, świadczonych w lokalnej społeczności.
Tworzenie miejsc opieki, usługi dziennych opiekunów, asystentów, teleopieka, aktywizacja społeczna czy też działania na rzecz rozwoju poradnictwa psychologicznego, to istotne obszary wsparcia Funduszy Europejskich.
Od 4 do 15 lipca 2022 r. będzie można uzyskać dofinansowanie, właśnie na działania związane z rozwojem usług społecznych i zdrowotnych w województwie podkarpackim.
Źródło: fundusze europejskie
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS