A A+ A++
23 maja 2022 roku minęła 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej, a Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu ogłosiło Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości autorki, adresowany do uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbył się 13 grudnia, w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu.
Pracownicy przemyskiego PCEN-u na wspólnym zdjęciu. – Mijający rok to nie tylko liczne przedsięwzięcia metodyczne. Począwszy od lutego 2022 roku, pod troskliwym okiem pracowników placówki, schronienie znalazły w niej uciekające przed wojną na Ukrainie kobiety i dzieci – informuje dyrektor PCEN w Przemyślu Zbigniew Hamielec.


Nad organizacją wydarzenia czuwała jego pomysłodawczyni, Małgorzata Chura-Kania, polonistka Szkoły Podstawowej w Medyce, doradca metodyczny z języka polskiego dla szkół podstawowych.

Jury konkursu stanowili: Dorota Mech-Kuchcińska, nauczyciel – konsultant PCEN w Przemyślu, Elżbieta Krupa, kierownik działu udostępniania zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu oraz dr Małgorzata Wilgucka i Rafał Paśko, nauczyciele II LO w Przemyślu.

W konkursie wzięło udział 66 uczniów z 34 szkół podstawowych z powiatów: przemyskiego, przeworskiego, jarosławskiego i miasta Przemyśla. Jury wyłoniło 6 laureatów oraz przyznało 8 wyróżnień.

Pomagali uchodźcom

To tylko jedna z wielu, skierowanych do nauczycieli i uczniów, inicjatyw Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu.

W ubiegłym roku, jak zwykle, w ofercie instytucji nie zabrało rocznicowych konferencji przedmiotowych i metodycznych, konsultacji czy warsztatów, w których uczestniczyli również pracownicy oświaty zza wschodniej granicy.

W budynku PCEN-u przez kilka tygodni, począwszy od lutego 2022 roku, pod troskliwym okiem pracowników placówki schronienie znalazły uciekające przed wojną na Ukrainie kobiety i dzieci.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu z jurorami.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu z jurorami.

 W kategorii klasy IV-VI: 1. miejsce – Maja Artym Szkoła Podstawowa w Nehrybce, 2. miejsce – Lena Opiela Szkoła Podstawowa w Trójczycach, 3. miejsce – Pola Chudzio Szkoła Podstawowa w Torkach.

Wyróżnienie: Oskar Kurasz Szkoła Podstawowa w Łętowni, Victoria Bąkowska Szkoła Podstawowa w Torkach, Olga Stasicka Szkoła Podstawowa w Buszkowicach, Anna Rupnicka Szkoła Podstawowa w Czelatycach, Zuzanna Hatalska Zespół Szkół Muzycznych w Przemyślu.

W kategorii klasy VII- VIII: 1.miejsce – Karolina Ligęza Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu, 2.miejsce – Maria Prokopska Szkoła Podstawowa w Łętowni,

3.miejsce – Julia Król Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu.

Wyróżnienie: Filip Tomaszewski Szkoła Podstawowa w Medyce, Maja Wiarska Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu,, Julia Karpińska Szkoła Podstawowa w CzelatycachOryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSprawdziliśmy, co podrożeje od stycznia 2023 r. Niektóre wydatki mocno was zabolą
Następny artykułPowiat Opole: Jaki to był rok dla Powiatu Opolskiego? – rozmowa ze starostą Henrykiem Lakwą.