A A+ A++

Jak co roku konkurs towarzyszy Nagrodzie im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki (w tym roku odbywa się jej XII edycja). Jest inspirowany zbiorem reportaży zatytułowanym właśnie „Busz po polsku”, napisanych przez Kapuścińskiego na przełomie lat 50 i 60.

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, które konkurs organizuje, zaprasza do udziału w nim uczniów w wieku 13–19 lat mieszkających w Warszawie lub uczących się w warszawskich szkołach. Uczniowie mogą zgłaszać się indywidualnie lub wytypowani przez szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego, domy kultury i biblioteki. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia na stronie organizatora: www.scek.pl oraz załączenie do niego pracy reporterskiej lub materiału dokumentalnego inspirowanego książką „Busz po polsku”. 

„Zadanie w konkursie to znalezienie tematu i przygotowanie materiału dokumentalnego. Jesteśmy ciekawi jak wygląda obecny porządek świata Waszymi oczami. Czy towarzyszące nam od zeszłego roku przeżycia będę głównym tematem Waszych prac? Z niecierpliwością oczekujemy tegorocznych zgłoszeń. Liczy się Twój pomysł na reportaż. Możesz wybrać tradycyjną formę literacką, przygotować reportaż radiowy, filmowy lub fotograficzny. Ważne, aby praca zachowała charakter dokumentalny” – zachęcają organizatorzy. 

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej SCEK.  

Termin przyjmowania zgłoszeń: 31 maja 2021 r. Szczegóły dotyczące konkursu oraz jego regulamin znajdują się na stronie internetowej: www.scek.pl Koordynatorem konkursu jest Magdalena Kostrzewa, e-mail: [email protected], tel.: 22 277 06 10.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRemonty na podlaskich peronach. Co się zmieniło?
Następny artykułProf. Krasnodębski:Rezolucja PE ws. LGBT to krok w ofensywie