A A+ A++

Emisja Travelxp 4K jest prowadzona z transpondera 10,727 GHz, polaryzacja H, SR=30000, FEC=3/4. Od środy towarzyszą jej systemy kodowania Nagra MA i Irdeto z CAID charakterystycznym dla polskiej platformy. Na razie Travelxp 4K nie towarzyszy polska ścieżka dźwiękowa (dostępne są: angielska, czeska, niemiecka i węgierska). Stacja dąży jednak do wejścia na polski rynek. Jeszcze kilka miesięcy temu jej dystrybucją zajmowała się firma Delegata. Dodanie polskiej wersji językowej może być więc kwestią czasu.

Polsat Box rozszerzy ofertę 4K

Polsat Box jest jednym z operatorów płatnej telewizji, którzy nie zdecydowali się na wprowadzenie do oferty okolicznościowego kanału TVP 4K z meczami mundialu w Katarze. Aby uzyskać dostęp do stacji, abonenci platformy muszą skorzystać z naziemnej anteny i tunera lub telewizora z DVB-T2/HEVC.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że platforma Zygmunta Solorza chce rozszerzyć ofertę stacji w jakości 4K. Może to nastąpić przed okresem świątecznym, kiedy najwięcej osób decyduje się na umowy z operatorami płatnej telewizji. Poza Travelxp 4K do Polsat Box mogą trafić przyrodniczy Love Nature 4K, poświęcony muzeum i sztuce Museum 4K i lifestyle’owy myZen 4K. Dwie ostatnie stacje są nadawane z tego samego transpondera co Travelxp 4K.

Największa polska platforma dekodery 4K oferuje od końca sierpnia ub.r. Wcześniej sceptycznie podchodziła do treści w tej jakości obrazu (konkurencyjny Canal+ 4K Ultra HD ruszył już w 2018 roku). W ofercie Polsat Box są obecnie: Eleven Sports 1 4K, InUltra, a także niekodowane Nasa TV UHD, Fashion TV 4K. Z badania założycielskiego Krajowego Instytutu Mediów wynika, że 21,4 proc. Polaków posiada telewizory 4K.

Co w ofercie Travelxp 4K?

Choć w Polsce wiele kanałów dokumentalnych emituje programy podróżnicze, to ściśle tej tematyce poświęcony jest tylko Travel Channel, należący do Warner Bros. Discovery. W ostatnim czasie na antenie tej stacji można spotkać wiele powtórek, a w Stanach Zjednoczonych kanał skupia się na zjawiskach paranormalnych i potworach. Do 2003 roku nad Wisłą można było oglądać włoską stację podróżniczą Marcopolo. Jakość tłumaczenia na język polski była jednak krytykowana i przy okazji fuzji Cyfry+ z Wizją TV, stacja zakończyła nadawanie.

Travelxp to indyjski kanał, nadawany od 2011 roku przez firmę Celebrities Management Private Limited. Jego główna siedziba znajduje się w Bombaju, natomiast duże studio produkcyjne w Londynie. Stacja jest dostępna m.in. w Indiach, Rosji, krajach bałkańskich, Rumunii, Węgrzech, Czechach i Słowacji. Od 2017 roku Travelxp zabiega o wejście na polski rynek. W ofercie kanału jest wiele programów poświęconych atrakcjom turystycznym i historii Indii oraz innych azjatyckich krajów. Nie brakuje też produkcji dotyczących Europy, przyrodniczych oraz kuchni różnych państw świata.

Z danych Nielsena wynika, że 2021 roku Travel Channel miał 0,130 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja prosi o pozwolenie, by jej roboty… mogły zabijać!
Następny artykułCykl dokumentalny „In vitro. Nauka czy cud? 2” od 3 grudnia w Discovery Life, Małgorzata Rozenek-Majdan gospodynią