Premierowa kwarta piątkowego spotkania nie zwiastowała tak dużej różnicy pomiędzy obiema drużynami. Mimo że od początku meczu gospodarze kilkukrotnie odskakiwali na parę “oczek”, gliwiczanie za każdym razem odrabiali stratę i ostatecznie po pierwszej kwarcie na tablicy wyników był remis po 24.

Druga kwarta okazała się być decydującą. Twarda obrona i skuteczne kontry sprawiły, że Stelmet zaczął budować przewagę. Bezradni podopieczni Matthiasa Zollnera nie byli w stanie odpowiedzieć rozpędzonym Mistrzom Polski, co w połączeniu z niską skutecznością, która pozwoliła im na zdobycie zaledwie 7 punktów sprawiło, że na przerwę obydwa zespołu schodziły przy stanie 49:31.

Obraz gry po zmianie stron uległ zmianie. Gliwiczanie wrócili do dobrej gry z pierwszej kwarty i jak równy z równym toczyli bój z faworyzowanym rywalem. Ostatecznie przyjezdni wygrali trzecią kwartę dwoma punktami (24:26), jednak przed decydującą odsłoną przegrywali aż 73:57.

Decydująca odsłona nie wpłynęła na zmianę rozstrzygnięcia. Gospodarze kontrolowali wypracowaną wcześniej przewagi, której gliwiaczanie nie byli w stanie zmniejszyć. Ostatecznie Stelmet wygrał 92:73 i zanotował czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, dzięki czemu jest liderem tabeli. Gliwiczanie dla których była to pierwsza porażka w sezonie mają na koncie 5 punktów.

W kolejnym meczu GTK zmierzy się na wyjeździe z Anwilem Włocławek.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – GTK Gliwice 92:73 (24:24, 25:7, 24:26, 19:16)

Stelmet: Lundberg 27, Berzins 15, Groselle 14, Szymkiewicz 11, Ponitka 10, Put 7, Reynolds 6, Koszarek 2, Porada

GTK: Varnado 25, Henderson jr. 15, Krampelj 14, Perkins 8, Szymański 3, Szlachetka 2, Majewski 2, Radwański 2, Diduszko 2, Gołębiowski