Na 1/32 finału zakończyła się przygoda Lechii Zielona Góra z Pucharem Polski na szczeblu centralnym. Zielonogórzanie przegrali ze Świtem Skolwin Szczecin 1:4 (0:0).

Kluczowy moment meczu? 25 minuta spotkania, gdy czerwoną kartkę ujrzał Martins Ekwueme. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po czerwonej kartce musieliśmy się cofnąć, zeszliśmy do średniego pressingu i szukaliśmy szansy w kontrach. Do 70 minuty było fajne widowisko, jak strzeliliśmy na 1:1. Później się posypało i wynik mówi sam za siebie.Szymon Kobusiński, Lechia Zielona Góra

Na gol dla gości autorstwa Japończyka Shumy w 67 min., gospodarze jeszcze odpowiedzieli po chwili trafieniem z rzutu wolnego Szymona Kobusińskiego, ale kolejne ciosy zadawali już tylko goście. Bramki zdobyli: Patryk Bil 78’, Krzysztof Filipowicz 84’, a wynik meczu ustalił tuż przed końcem Szymon Kapelusz.

W pierwszej połowie czerwoną kartkę ujrzał też Andrzej Sawicki. Trener Lechii musiał udać się na trybuny, zaś jego obowiązki przejął asystent Michał Sucharek.

Do 30 minuty byliśmy równorzędnym rywalem, nawet lepszym zespołem. Mieliśmy pomysł na ten mecz. Czerwona kartka zabiła cały mecz. Szacunek dla chłopaków za grę w tym upale. Dali z siebie wszystko.Michał Sucharek, II trener Lechii Zielona Góra

Lechia wraca do ligowych realiów. W niedzielę ma zmierzyć się z Miedzią II Legnica.

Więcej o pucharowym spotkaniu w piątkowej audycji “Piłkarska Zielona Góra”. Program o 11:15 w Radiu Index i na portalu wZielonej.pl Gościem będzie Maciej Wysocki, trener Sparty Łężyca.