A A+ A++

Niektóre linie lotnicze ograniczyły sprzedaż napojów wyłącznie do wody. Rezygnacja z alkoholu na pokładzie pomoże zminimalizować kontakt załogi pokładowej z pasażerami. Przewoźnikom zależy na tym, aby zarówno personelowi, jak i podróżnym zagwarantować jak największe bezpieczeństwo.

Na podjęcie tych kroków wśród europejskich lini lotniczych zdecydowały się KLM oraz Easyjet. Podczas rejsów samolotami KLM nie uraczymy już podniebienia napojami alkoholowymi ani nawet gorącymi. Natomiast Easyjet postanowił ograniczyć swoją ofertę podczas podróży jedynie do wody.

Z kolei British Airways podjęły decyzję o zawieszeniu sprzedaży alkoholu jedynie na lotach krótkodystansowych. Pasażerowie mogą na tych trasach otrzymać wyłącznie bezpłatną wodę oraz napoje bezalkoholowe.

Na totalną rezygnację z alkoholu na pokładzie podczas lotów krajowych zdecydował się amerykański przewoźnik Delta Airlines. Napoje wyskokowe będą wciąż dostępne w przypadku rejsów międzynarodowych. Natomiast American Airlines ograniczyły wydawanie posiłków i napojów w głównej kabinie w zależności od czasu trwania lotu oraz destynacji. Alkohol jest wciąż dostępny w pierwszej klasie oraz na dłuższych trasach. Zmiany wprowadziły również linie Virgin Australia i Atlantic.

Wizz Air i Ryanair póki co funkcjonują bez znacznych zmian. Posiłki serwowane są wyłącznie w oryginalnych opakowaniach, a napoje są butelkowane. Ryanair nie będzie jednak w najbliższym czasie sprzedawał podczas lotu popularnych zdrapek.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułKrosno. Atak nożownika na kierowcę busa. Policyjna obława w całym województwie
Następny artykuł“Polskie Malediwy” kuszą miejscowych i ciekawskich turystów. Elektrownia ostrzega