A A+ A++

Zalecenia komisji antymobbingowej i antydyskryminacyjnej, co do dalszego postępowania wobec oskarżanych o przemoc wykładowców łódzkiej Szkoły Filmowej zostaną najpierw przekazane rektor uczelni, a dopiero później zainteresowanym stronom.

(Fot. Agata Gwizdała)

Do dzisiaj (12 kwietnia) mieliśmy poznać pierwsze wyniki prac komisji antymobbingowej i antydyskryminacyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej. W opublikowanym komunikacie nie ma w nim jednak żadnych szczegółów. Jak informują przedstawiciele szkoły, musimy poczekać na raport. – To są decyzje, które najpierw zostaną przekazane pani rektor. Jak komunikowaliśmy, wobec dwójki nauczycieli, ich sprawy zostały skierowane do rzecznika dyscypliny. Dla każdej z tych osób te decyzje będą inne. Trudno mi się odnosić do decyzji komisji, jakie zostaną przekazane rekomendacje dla pani rektor – mówi Krzysztof Brzezowski z biura promocji szkoły.

Dowiedz się więcej, “Albo zdejmiesz stanik, albo wyrzucę cię z uczelni”. Oskarżenia o przemoc fizyczną i psychiczną w łódzkiej Szkole Filmowej

Komisja będzie kontynuować swoje posiedzenia i na bieżąco wyjaśniać inne zgłoszenie o niepokojących praktykach na uczelni.

Przypomnijmy, że cała sprawa wybuchła po opublikowanym  w marcu w sieci liście Anny Paligi, absolwentki Wydziału Aktorskiego Filmówki, która oskarżyła kilku wykładowców o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej.

Zobacz też, Afera w łódzkiej Filmówce. Reżyser w obronie Grzegorzka, część absolwentów broni Wrocławskiego

Komunikat o pracach Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi z dnia 12 kwietnia 2021 r.:

“Szanowni Państwo,

dzisiaj, tj. 12 kwietnia 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie Komisji z jednym nauczycielem akademickim wymienionym w liście Pani Anny Paligi, który przedstawił Komisji swoje wyjaśnienia i odpowiedział na zadane pytania.

Komisja podsumowała dotychczasowe prace i w ich wyniku:

1) Komisja podjęła decyzję co do dalszego postępowania wobec wszystkich nauczycieli akademickich wymienionych w liście Anny Paligi.

2) Wnioski Komisji zostaną w pierwszej kolejności przekazane Pani Rektor, dr hab. Milenii Fiedler, a następnie zainteresowanym stronom.

3) Wszyscy nauczyciele zostaną zaproszeni na spotkanie z Panią Rektor, podczas którego Przewodnicząca omówi wnioski Komisji.

4) Komisja opracuje szczegółowy raport i po konsultacji formalnoprawnej z zewnętrznym ekspertem, radczynią prawną, która wspomaga prace Komisji specjalistyczną ekspertyzą prawną w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji, przedstawi raport Pani Rektor.

5) Komisja wyznacza stały dzień posiedzeń Komisji (każdy poniedziałek, od godzi. 9:30), w trakcie których będą rozpoznawane kolejne zgłoszenia, które napływają do Komisji oraz spotkania z osobami poszkodowanymi.

Z poważaniem,

Monika Żelazowska
Pełnomocnik Rektora ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrażacy gasili dwa pożary
Następny artykuł“Boniek nie próbował mnie zatrzymać. Nie miał mi czego zaoferować”