A A+ A++

Kolejne zagrożenia dla projektu EastMed

26.05.2020r. 16:37


Ceny gazu na światowych rynkach spadają przez malejący popyt w związku z pandemią koronawirusa, rosnącą podaż oraz łagodne zimy. Do tego dochodzi europejska polityka klimatyczna, która nie jest przychylna temu surowcowi. Wszystko to sprawia, że realizacja projektu gazociągu EastMed może okazać się utrudniona – informuje “BiznesAlert.pl”.


Problemem dla EastMed pozostaje, brak chętnych na sprowadzany przezeń gaz. W UE mamy do czynienia z nadpodażą surowca, a nie wydaje się, że mógłby on trafić na rynki Azji.

“Nie byłem przekonany co do EastMed nawet przed spadkiem cen gazu w 2019 r., teraz można o tym zapomnieć” – stwierdził, cytowany przez “BiznesAlert.pl”, założyciel Oxford Institute for Energy Studies. Przypomniał, że do czasu budowy EastMed zostało jeszcze dużo czasu, ale ograniczanie emisji CO2 w Europie może stanowić poważną barierę przed wejściem na ten rynek, dlatego projekt ten, jego zdaniem, powinien zaopatrywać rynki lokalne.

Ponadto, gazociąg EastMed jest przedmiotem poważnego sporu międzynarodowego w regionie wschodniej części Morza Śródziemnego. Grecja, Cypr i Izrael chcą wspólnie stworzyć gazociąg do Europy, czemu sprzeciwia się Turcja, która uzurpuje sobie prawo do podmorskich złóż gazu.

Hellenic Shipping News , BiznesAlert
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMniej odwołanych pociągów Polregio
Następny artykułDodatkowe 300 tys. zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Opolu