A A+ A++

Korea Północna przetestowała wczoraj rakiety, zainstalowane na platformie kolejowej – poinformowała państwowa agencja KCNA. Potwierdzono, że były to pociski balistyczne krótkiego zasięgu.

Wczoraj kolegium szefów sztabów sił zbrojnych Korei Południowej poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła w kierunku wschodnim dwa pociski

KCNA podała, że test odbył w celu “sprawdzenia i oceny biegłości w procedurach działania pułku kolejowego“. “Pułk precyzyjnie uderzył w cel ustawiony na wschodnim wybrzeżu za pomocą dwóch taktycznych pocisków kierowanych” – napisała agencja. 

Według KCNA przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un tym razem nie uczestniczył w ćwiczeniach. “Pułk zademonstrował wysoką manewrowość i częstotliwość trafień” i przeanalizował sposoby “ustawienia właściwego systemu operacyjnego pocisków kolejowych w całym kraju” – podkreślono w komunikacie. 

Według dowództwa armii Korei Płd. pociski wystrzelono z prowincji Pjongan Północny, która leży w północno-zachodniej części KRLD, przy granicy z Chinami. Pociski przeleciały około 430 kilometrów na wysokości 36 km. Pierwszy z nich wykryto o godz. 14.41 czasu miejscowego (godz. 6.41 w Polsce), a drugi 11 minut później.

Próby rakietowe trwają od września ubiegłego roku

Pierwszy test pocisków instalowanych na platformach kolejowych Korea Płn. przeprowadziła we wrześniu ub.r. Wtedy także wystrzelono dwie rakiety balistyczne krótkiego zasięgu, a agencja Kyodo pisała, że były to prawdopodobnie dwie sztuki zaktualizowanej wersji KN-23, nowego typu pocisku balistycznego krótkiego zasięgu, znanego z lotu po nieregularnej trajektorii. Eksperci wojskowi twierdzą, że broń ta jest podobna do zaawansowanego pocisku balistycznego produkowanego w Rosji. 

To trzecia próba rakietowa Korei Płn. w ostatnich dniach. W czasie poprzednich dwóch Pjongjang testował pociski hipersoniczne.

Zobacz również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyprowadzka w nieznane? Być może Marta Manowska ma takie plany. Ale nie sama…
Następny artykułNowy Jork: Protest przeciw wygaśnięciu moratorium na eksmisje