A A+ A++

Czworo polityków z powiatu oświęcimskiego znajduje się na listach kandydatów do Parlamentu Europejskiego (PE). Jedna osoba jest „jedynką”.

Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej 9 czerwca będą głosować w okręgu 10., który obejmuje województwa małopolskie i świętokrzyskie. O mandaty europosłów walczy tu 87 kandydatów. Czwórka mieszka w powiecie oświęcimskim. Listy, z których startują, liczą po 10 nazwisk.

Lokomotywą listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość (PiS) jest w okręgu Beata Szydło. 61-letnia członkini PiS z Przecieszyna w rubryce zawód wpisała „parlamentarzysta”. Była burmistrz Brzeszcz, posłanka i premier rządu jako „jedynka” będzie walczyć o reelekcję do PE.

Na szóstym miejscu listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica znalazł się 46-letni Paweł Kobielusz z Oświęcimia, członek Nowej Lewicy. Ten „nauczyciel przedmiotów w szkole ponadpodstawowej” w minionej kadencji samorządowej był wicestarostą oświęcimskim.

Krzysztof Jan Klęczar zamyka listę Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe. 41-letni psycholog z Kęt, działacz PSL, w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych bezskutecznie starał się o fotel senatora. Ostatecznie w grudniu stanowisko burmistrza Kęt zamienił na urząd wojewody małopolskiego, który sprawuje do dziś.

„Dziesiątką” na liście koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska jest Marek Sowa, 57-letni członek Platformy Obywatelskiej z Bobrka. Były marszałek województwa małopolskiego obecnie ponownie zasiada w ławach poselskich. Jest też wiceprzewodniczącym komisji śledczej do spraw afery wizowej.

 



Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWielka Brytania: Zakaz edukacji seksualnej dla dzieci poniżej 9 lat
Następny artykułPrzewrót w zasadach języka polskiego. Co się zmieni?