W 9. kolejce wszyscy nasi piłkarze schodzili z boiska pokonani. (fot. Tomasz Chabior)

To druga kolejka z rzędu i trzecia w sezonie, w której nie zapunktowała żadna z dwóch ekip reprezentujących powiat brzeski. KS Skarbimierz przegrał 0-3 w Dobrzeniu Wielkim, zaś LZS Skorogoszcz 2-6 w Chrząstowicach.

Była to 9. kolejka klasy okręgowej gr. I, w której rywalizują nasze drużyny. Odbywała się ona na przełomie soboty i niedzieli – dokładnie 1 i 2 października. W jej ramach rozegrano osiem meczów, w tym spotkania: Unia Kolonowskie – Start Namysłów (1-3), Piast Gorzów Śląski – Silesius Kotórz Mały (3-3), LZS Mechnice – LZS Kuniów (2-1), Polonia Karłowice – Rajfel Krasiejów (6-1), Iprime Bogacica – LZS Ligota Turawska (7-0) oraz Naprzód Jemielnica – Śląsk Łubniany (1-1).

Drużyny z powiatu brzeskiego wystąpiły natomiast w pojedynkach: TOR Dobrzeń Wielki – KS Skarbimierz (3-0) i 1. FC Chronstau-Chrząstowice – LZS Skorogoszcz (6-2). Efekty tych porażek są takie, że LZS Skorogoszcz spadł z 3. na 5. miejsce, natomiast KS Skarbimierz z 9. na 11. lokatę. LZS do lidera traci teraz 11 punktów, a do podium, które właśnie opuścił – 2. Jeśli zaś chodzi o KS, to jego przewaga nad strefą spadkową wynosi już nie 4 „oczka”, tylko 3.

1. FC Chronstau-Chrząstowice sprawiło w tej kolejce niezłą niespodziankę, jako ostatnia drużyna w tabeli ograło bowiem trzecią – LZS Skorogoszcz. I to nie przypadkowym 1-0, lecz wyrazistym 6-2. Miejscowi zasłużyli na ten triumf, a jego rozmiary odzwierciedliły boiskowe wydarzenia.

Podopieczni Marcina Fecia zagrali kiepsko w obronie i mało przekonująco w ataku, podczas gdy ich rywali zdobywali gola za golem, aż w 78. minucie na tablicy wyników widniało 6-0. Dopiero po serii ich popisów strzeleckich goście ze Skorogoszczy zaczęli trafiać do bramki. Honor drużyny z gminy Lewin Brzeski uratowali Mateusz Chruściel i Mateusz Zajączkowski, a mecz zamknął rezultat 6-2.

Przejdźmy jeszcze do wydarzeń z Dobrzenia Wielkiego, gdzie KS Skarbimierz mierzył się z tamtejszym TOR-em. Po połowie godziny bez bramek gospodarze zdobyli dwie i do przerwy prowadzili 2-0. Niedługo po przerwie dołożyli jeszcze jednego gola, jak się potem okazało – już ostatniego. W ten sposób drużyna Tomasza Kamińskiego poległa na dobrzeńskim stadionie 0-3.

Kolejne mecze nasze drużyny rozegrają w sobotę, 8 października, o godz. 15.00. Będą to pojedynki: LZS Skorogoszcz – Naprzód Jemielnica i KS Skarbimierz – LZS Mechnice. Oprócz tych spotkań, w najbliższy weekend odbędzie się też sześć innych: w sobotę Start Namysłów – Śląsk Łubniany, Rajfel Krasiejów – Iprime Bogacica, LZS Kuniów – Polonia Karłowice, Silesius Kotórz Mały – TOR Dobrzeń Wielki, Unia Kolonowskie – Piast Gorzów Śląski, a w niedzielę LZS Ligota Turawska – 1. FC Chronstau-Chrząstowice.