W osiemnastym rozegranym meczu LZS Kruszyna-Prędocin zdobył pierwszy w sezonie punkt. Udaną kolejkę ma za sobą też Burza Lipki, która zapunktowała po raz trzeci w sezonie, a po raz drugi wygrała. Kolejka nr 21 była w brzeskiej części klasy A kolejką niespodzianek.

Po dwóch golach Mateusza Fitasa i jednym Macieja Wróża Burza Lipki ograła u siebie TOR II Dobrzeń Wieki i dopisała do swojego konta 3 punkty. Ma ich teraz 7 i traci aż 14 do bezpiecznego SKS-u Dąbrowa, który znajduję się tuż nad nią. Burza ma więc raczej matematyczne, a nie realne szanse na utrzymanie.

– W tej rundzie jesteśmy silniejsi niż jesienią, ale do tej pory szczęście nam nie sprzyjało. Dziś to my mieliśmy więcej szczęścia i po wyrównanym meczu wygraliśmy, może zbyt wysoko jak na przebieg spotkania – mówił Kamil Wójcik, trener Burzy. – Do końca sezonu mamy jeszcze trochę czasu i chcemy pozbierać jak najwięcej punktów. Pragniemy zakończyć rundę w dobrych humorach i w takich samych rozpocząć nowy sezon, choćby w klasie B.

Zadowoleni mogą być też piłkarze LZS-u Kruszyna-Prędocin, który zremisował u siebie z Widawą Wilków, zdobywając w ten sposób pierwszy punkt w sezonie. Miejscowi dwukrotnie gonili wynik, od 13. minuty przegrywali 0-1, ale dzięki Marcinowi Sagule odrobili stratę i podobnie było w drugiej połowie. W 60. minucie Widawa odzyskała prowadzenie, a minutę przed końcem podstawowego czasu gry Mateusz Peczeniuk wyrównał i ustalił wynik 2-2.

Dwie pozostałe ekipy z powiatu brzeskiego, które rywalizują w grupie II, poległy. Można powiedzieć, że role się odwróciły, bo zazwyczaj to Burza i LZS Kruszyna-Prędocin przegrywały, podczas gry Victoria Dobrzyń i Victoria Kościerzyce punktowały. Tym razem dobrzynianie ulegli LZS-owi Sławice (0-1), a ekipa z Kościerzyc – LKS-owi Rybna (2-4).

– Pod koniec zrobiło się nerwowo, zawodnicy nie wytrzymali i zaczęli negować decyzje sędziego, co skończyło się kilkoma kartkami i ogólnie frustracją – mówił Piotr Józefkiewicz, trener Victorii Kościerzyce. – Myślę, że gdybyśmy zamknęli mecz w pierwszej połowie, a mieliśmy do tego kilka okazji, to uniknęlibyśmy takiej nerwówki. Niestety, nie zrobiliśmy tego, trudno.

To tyle, jeśli chodzi o porażki, bo nasz jedyny reprezentant w grupie III – LZS II Starowice Dolne – wygrał mecz o „6 punktów”. Podopieczni trenera Jakuba Reila ograli bowiem wyżej notowane Podzamcze Nysa 3-2 i zbliżyli się do niego o 3 punkty. Obecnie starowiczanie zajmują 6. miejsce, a Podzamcze 5. Wyprzedzają je: LZS Kępnica (4.), LZS Czarnolas (3.), LZS Dziewiętlice (2.) i LKS Goświnowice (1.).

Kolejne mecze nasi a-klasowcy rozegrają na przełomie soboty i niedzieli (14-15 maja). Będą to starcia: SKS Dąbrowa – LZS Kruszyna-Prędocin, Victoria Kościerzyce – LZS Sławice, Victoria Dobrzyń – LZS Starościn, LZS Brynica – Burza Lipki oraz LZS II Starowice Dolne – LKS Rusocin.