A A+ A++

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował dziś stronie amerykańskiej przeprowadzenie trójstronnych rozmów na temat sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Kreml twierdzi, że nie otrzymał żadnych propozycji dialogu.

Rozmowy miałyby dotyczyć sytuacji wokół Ukrainy. Rosja od dwóch miesięcy koncentruje wojska na granicy z Ukrainą, choć twierdzi, że nie ma zamiaru wszczynać wojny. Jednak po fiasku negocjacji z Zachodem prawdopodobieństwo konfliktu wzrasta. Strona ukraińska stara się temu zaradzić – prezydent Wołodymyr Zełenski miał dziś zaproponować swojemu amerykańskiemu odpowiednikowi Joe Bidenowi trójstronne rozmowy z Rosją za pośrednictwem łącza wideo.

Rosyjskie MSZ: na razie nie będzie więcej rozmów z USA i NATO. Kreml: nie były udane

Jak informują ukraińscy politycy bliscy otoczeniu prezydenta, Amerykanie wyrazili zainteresowanie propozycją przeprowadzenia spotkania pomiędzy trzema prezydentami. Rozmowy miałyby dotyczyć deeskalacji militarnego napięcia spowodowanego rosyjskimi działaniami na granicy. Kreml jednak twierdzi, że nie otrzymano jeszcze żadnej propozycji.

Tymczasem zachodnie media informują o planowanej przez Rosję prowokacji, która ma posłużyć jako pretekst do inwazji na Ukrainę. Informacje te potwierdzają również źródła zbliżone do Białego Domu, które podkreślają determinację Rosji w ataku na Ukrainę i wskazują na aktywne planowanie operacji specjalnej przez „rosyjskich agentów wpływu”. Dodają, że Rosja aktywnie inwestuje w dezinformację, starając się promować narrację o rzekomej winie Zachodu za obecną eskalację i rozszerzać antyukraińskie hasła.

Biały Dom: wywiad sugeruje, że Rosja sfabrykuje pretekst do inwazji

lp/ belsat.eu wg PAP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy rok, nowe możliwości. Policja zaprasza w swoje szeregi
Następny artykułNajwiększy kontrakt kolejowy w historii Norwegii. 200 pociągów Coradia Nordic