A A+ A++

Jak już informowaliśmy, program darmowych szczepień przeciw grypie gmina Kielce realizuje od 2006 roku. Zazwyczaj mieszkańcy, którzy ukończyli 55. rok życia mogli z niego korzystać już na początku września, ale teraz musieli uzbroić się w cierpliwość.

– Jest delikatne opóźnienie, ale nie spowodowane działaniami Urzędu Miasta Kielc, tylko faktem, że Światowa Organizacja Zdrowia, czyli WHO, zawsze do 20 lutego podaje skład szczepionek, a w tym roku niestety nastąpiło to później, bo dopiero 21 marca. To spowodowało opóźnienie w produkcji tych szczepionek, dlatego nie ma ich jeszcze w Kielcach – mówi Onetowi na początku września Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Teraz już jednak szczepionki dotarły do Kielc. W tym roku z programu może skorzystać ponad 10 tysięcy osób. Miasto przeznaczyło bowiem na ten cel kwotę 410 tys. zł.

– Program realizowany będzie do końca marca 2020 roku przez 16 podmiotów leczniczych, w tym 34 przychodnie – zaznacza Tomasz Porębski. – Szczepienie szczególnie polecane jest osobom chorującym na choroby układu k … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPaństwowa Inspekcja Pracy i kuria w Krakowie nie otrzymali pisma od RPO ws. zwolnionych
Następny artykułRecenzja gry The Legend of Zelda: Link's Awakening – Nowoczesny oldschool z szacunkiem dla oryginału Switch