A A+ A++

Gdzie niegdyś bawili się królowie i gwiazdy kina niemego, dziś króluje cisza przerywana odgłosami kroków na pustych korytarzach. Hotel Waldlust znajdujący się we Freudenstadt w Schwarzwaldzie to miejsce, które historią przyciąga zarówno miłośników dawnego luksusu, jak i entuzjastów zjawisk paranormalnych. W secesyjnych murach obiektu gościła niegdyś śmietanka towarzyska z całego świata, a jego wnętrza wypełniały dźwięki orkiestry i rozmowy przy wystawnych kolacjach. Dziś Waldlust to labirynt ciemnych korytarzy, zakurzonych mebli i porzuconych wspomnień, które zdają się żyć własnym życiem. O tajemnicach tego miejsca pisał niedawno niemiecki serwis travelbook.de. 

Zobacz wideo Najbardziej nawiedzony i przerażający adres Warszawy – Wilcza 2/4

Hotel Waldlust – niewyjaśnione zjawiska paranormalne. Historie mrożące krew w żyłach 

Hotel Waldlust, otwarty w 1902 roku jako luksusowy obiekt dla arystokracji i gwiazd, przez lata był symbolem elegancji i prestiżu. Gościł takie osobistości jak król Szwecji Gustaw V, jednak jego świetność zakończyła się dramatycznie po II wojnie światowej, gdy został przekształcony w szpital wojskowy. Po latach upadku i zmian właścicieli ostatecznie zamknięto go w 2005 roku, pozostawiając w stanie opuszczenia i tajemniczości. To właśnie te porzucone wnętrza stały się źródłem licznych opowieści o duchach i paranormalnych zjawiskach.

Dawni pracownicy i goście wspominają o odgłosach kroków na pustych korytarzach, drzwiach zatrzaskujących się bez powodu i windzie poruszającej się samodzielnie. Najbardziej znana historia dotyczy ducha Adele B., dawnej właścicielki hotelu, której postać w białym welonie widziano w różnych częściach budynku. Relacje o płaczu dziecka dobiegającym z pustych pokoi, nagłych spadkach temperatury i zapachu wilgoci przyciągają badaczy zjawisk paranormalnych. Mimo prób wyjaśnienia tych zdarzeń wiele z nich pozostaje zagadką. To sprawiło, że Waldlust stał się jednym z najbardziej fascynujących nawiedzonych miejsc w Europie.

Czy zjawiska paranormalne są potwierdzone? Naukowcy przez miesiące badali tajemnicze zdarzenia

Zespół naukowców z Instytutu Badań nad Psychologią Graniczną i Higieną Umysłu we Freiburgu spędził trzy miesiące, badając Hotel Waldlust i jego mroczne tajemnice. Badacze starali się oddzielić fakty od wyobrażeń, analizując relacje byłych pracowników i gości. Wiele zjawisk udało się wytłumaczyć problemami technicznymi – awarie elektryczności czy specyficzne ułożenie korytarzy potęgowały wrażenie obecności “czegoś”. Jednak nie wszystko można było zredukować do usterek technicznych. Historie o dotyku niewidzialnej ręki czy zmieniających wyraz twarzy portretach pozostają poza zasięgiem nauki. To właśnie ten miks wyobrażeń i niewytłumaczalnych sytuacji sprawia, że Waldlust nadal budzi grozę i fascynację.

Zobacz też: Ten kraj szykuje się na turystyczną rewolucję. Wkrótce może być trudno znaleźć miejsce na plaży

Nawiedzone miejsca na świecie. Te lokalizacje przyprawiają o dreszcze

Waldlust to nie jedyne miejsce budzące dreszcze u odwiedzających. W Edynburgu znajduje się Zamek Edynburski, gdzie rzekomo widziano ducha bezgłowego bębniarza, a podziemia tego miejsca są pełne mrocznych opowieści. W Stanach Zjednoczonych słynny hotel Stanley w Kolorado, który zainspirował Stephena Kinga do napisania “Lśnienia”, wciąż przyciąga turystów chcących przekonać się, czy legendy o zjawach są prawdziwe. Innym mrocznym miejscem jest londyńska Tower. Duch Anny Boleyn podobno przechadza się tam z odciętą głową. 

Równie intrygujące miejsce znajdziemy w Polsce – jest nim Zamek w Niedzicy, znany także jako Zamek Dunajec. Według legend, w zamkowych murach pojawia się duch Uminy, inkaskiej księżniczki, która zginęła w tajemniczych okolicznościach. Mówi się, że jej postać w białych szatach strzeże ukrytego skarbu Inków, co od lat przyciąga poszukiwaczy przygód i miłośników tajemnic. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, którą znajdziesz poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułПрекращение транзита российской нефти по территории Украины: Шмыгаль объяснил, почему это невозможно
Następny artykułТрампу объявили “приговор без наказания”