A A+ A++



​Ministerstwo Zdrowia wciąż nie wie, kiedy lekarze będą mogli sprawdzić w aplikacji, których leków nie ma w pobliskich aptekach. Taką nowość – w odpowiedzi między innymi na wasze sygnały o brakach preparatów – zapowiedział ponad dwa tygodnie temu na specjalnej konferencji prasowej wiceminister zdrowia odpowiedzialny za politykę lekową Maciej Miłkowski.

Informatyzacja w systemie ochrony zdrowia idzie cały czas do przodu. Chcemy przekazywać informacje o dostępności do leków na poziomie lekarza w aplikacji Gabinet.gov.pl, nadajemy tej sprawie priorytet – zapewniał wiceminister 18 października. 

Nasz reporter Michał Dobrołowicz pytał wiceministra Macieja Miłkowskiego, na jakim etapie jest realizacja tego projektu. 

Nowe rozwiązanie cały czas jest na etapie przygotowania przez informatyków. Ich praca może potrwać jeszcze wiele tygodni. Te informacje prawie wszystkie mamy, jeszcze nie jest wszystkie zinformatyzowane. Mamy informacje na przykład na temat wstrzymań leków w obrocie w formie dokumentu papierowego. Nie mogę powiedzieć, kiedy lekarz zobaczy te informacje w aplikacji, bo nie znam daty. Informatycy z Centrum E-zdrowie pracują nad tym – odpowiada wiceminister na pytania naszego dziennikarza. 

Można spodziewać się, że data uruchomienia nowej, zapowiadanej funkcji w aplikacji Gabinet.gov.pl może być datą przyszłoroczną. 

Nowe narzędzie nie rozwiąże problemu brakujących preparatów. Ma tylko dać szybszą informację lekarzowi, już w jego gabiencie, których leków nie zalecać pacjentów – bo i takich nie ma – tylko od razu szukać zamienników. Ma to ułatwić sytuację pacjentowi, który nie będzie musiał krążyć między aptekami. 

Na razie lekarze i pacjenci muszą uzbroić się w cierpliwość.

 

 

Opracowanie:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułXXXIII Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej – Zaduszki Jazzowe
Następny artykułWybory do Kongresu w USA. Opinie, komentarze i przewidywania w RMF FM