A A+ A++

rozwiń

Kia Sportage z niebieskim kogutem i hasłem “Pomagamy i chronimy” zostaje pierwszym radiowozem masowo oznakowanym według nowego wzoru. Przetarg na dostawę 78 samochodów organizowany przez KGP przeprowadziła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

78 nowych radiowozów kosztowało 13 mln zł. Prosty rachunek mówi, że jeden samochód przystosowany pod wymagania funkcjonariuszy to wydatek ok. 166 tys. zł. Do policyjnych zakupów przeszło 5,7 mln zł dorzuciły samorządy.

Kia Sportage nowym radiowozem policji, to przetarg na 13 mln zł

W efekcie do komend w całej Polsce trafi najnowsza generacja Sportage z silnikiem turbobenzynowym 1.6 o mocy 150 KM (250 Nm) i 6-biegową skrzynią manualną. Taki policyjny SUV od zera do 100 km/h przyspiesza w 10,3 s. Producent deklaruje zużycie paliwa na poziomie 7 l/100 km.

Wyposażenie koreańskiego SUV-a obejmuje m.in. czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym wyposażeniem, koło dojazdowe, a także policyjny system łączności radiowej. Metalowa krata za drugim rzędem siedzeń oddzielająca przestrzeń osobową od bagażnika.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPPK: Nieodebrane wezwanie po 14 dniach, uznane będzie za doręczone
Następny artykułNetflix pracuje nad wysokobudżetową grą PC