A A+ A++

Aktor Kevin Spacey będzie musiał zapłacić prawie 31 mln dolarów (30 mln euro) firmie MRC, produkującej serial “House of Cards”. Spacey grał w tam głównego bohatera, Franka Underwooda. Został zwolniony po tym, jak pojawiły się zarzuty, że molestował młodych mężczyzn na planie.

Firma żądała odszkodowania za straty

Kevin Spacey przegrał starania o obalenie wyroku arbitrażowego w wysokości 31 milionów dolarów, który nakazano mu zapłacić producentowi “House of Cards”, firmie MRC, w związku z nadużyciami seksualnymi z udziałem młodych członków ekipy za kulisami serialu Netflixa.

MRC, firma produkcyjna stojąca za waszyngtońskim serialem o intrydze politycznej “House of Cards”, ubiegała się o odszkodowanie za utracone dochody przypisywane zwolnieniu Kevina Spacey’a. Zmusiło to firmę do wprowadzenia poważnych zmian w szóstym sezonie. – Jesteśmy zadowoleni z orzeczenia sądu – powiedział “Hollywood Reporter” adwokat MRC, Michael Kump.

Kevin Spacey przegrał w sądzie arbitrażowym

Sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles, Mel Red Recana, potwierdził w czwartek orzeczenie wydane wcześniej przez arbitra w październiku 2020 roku na korzyść MRC. Składa się ono z około 29,5 miliona dolarów odszkodowania, a pozostałą część zadośćuczynienia stanowią koszty i honoraria. Arbiter uznał, że zachowanie Spaceya stanowiło istotne naruszenie jego umów aktorskich i wykonawczych. Recana podkreślił, że generalnie, aby decyzja arbitra została obalona, musi być “całkowicie irracjonalna”, co w tym przypadku nie ma miejsca.

Zespół prawny aktora kwestionował wyrok, twierdząc, że jest obarczony błędem. Jego prawnicy argumentowali, że Spacey “uczestniczył we wszechobecnej kulturze na planie, która była wypełniona seksualnymi insynuacjami, żartami i niewinnymi zabawami”, ale nigdy nikogo nie molestował, a kiedy powiedziano mu, że “jego zachowanie sprawiło, że ktoś poczuł się niekomfortowo lub było w jakikolwiek sposób niepożądane, to przestał”.

Aktor nie przyznaje się do molestowania

To nie koniec sądowych problemów Spacey’a. Amerykański aktor, który zdobył dwa Oscary za “American Beauty” i “Usual Suspects”, jest również pozwany w Wielkiej Brytanii za cztery napaści seksualne na trzech mężczyzn. Kevin Spacey zawsze zaprzeczał, że kogokolwiek molestował seksualnie.

ja

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Zabiedzony” wiedźmin. Zobacz bezczelny plagiat polskiej produkcji
Następny artykułDozór za narkotyki. Grozi im do 3 lat więzienia