A A+ A++

W sali widowiskowo-kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury odbyła się żywa lekcja dotycząca bezpieczeństwa na wodzie. Przeprowadził ją Maciej Rokus, człowiek z ogromną wiedzą i doświadczeniem, znany z wielu akcji poszukiwawczych w całej Polsce.

Pan Maciej jest szefem i jednocześnie legendą Grupy Specjalnej Płetwonurków RP oraz wykładowcą Akademii Marynarki Wojennej, biegłym sądowym z zakresu prowadzenia „eksperymentu procesowego jak doszło do śmierci w wodzie”.

– Cieszę się, że mogłem tu przyjechać. Zazwyczaj wykładam na uczelniach wyższych, gdzie odbiorcami są ludzie dorośli. Dzisiaj dzięki zaproszeniu zastępcy burmistrza było nieco inaczej. Doceniam te chwile, gdy młodzież jest zaangażowana i aktywnie uczestniczy w zajęciach. Daje to nadzieję na wzrost świadomości dotyczącej korzystania z akwenów wodnych wśród młodych osób – mówi Maciej Rokus.

Do Kętrzyna przyjechał na zaproszenie Macieja Wróbla, zastępcy burmistrza Kętrzyna, aż z Katowic, by przekazać wiedzę młodzieży kętrzyńskich szkół podstawowych. Zajęcia obejmowały pokaz sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, prezentację multimedialną, wyemitowanie filmu „Bezpieczeństwo i ratowanie życia na morzu”, a także pokazanie technik samoratowania. Omawiano także wypadki i utonięcia na przykładach empirycznych GSP RP.  

– Kętrzyńska młodzież jest dla nas bardzo ważna. Zawsze podkreślam, że nasi uczniowie oraz nauczyciele mogą liczyć na wsparcie ze strony miasta. Rozwój i edukacja nie mogą ograniczać się tylko do lekcji w szkołach i realizowania podstawy programowej. Równie ważne jest poszukiwanie nowych zainteresowań oraz ich wspieranie. Kto wie, być może dzisiejsza lekcja będzie początkiem nowej drogi u któregoś z uczniów –  mówi Maciej Wróbel. Karina Pac/UM Kętrzyn

Fot. Miasto Kętrzyn

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCmentarze zamknięte 1 listopada? Rzecznik rządu rozwiewa wątpliwości
Następny artykułPodlaskie w “strefie ryzyka”