A A+ A++

Król Wielkiej Brytanii Karol III po raz pierwszy pokazał się dziś publicznie od czasu, gdy podano informacje o jego chorobie nowotworowej. W specjalnym oświadczeniu monarcha podziękował wszystkim, którzy wspierają go w walce o zdrowie.

75-letni Karol III, idąc wraz z żoną, królową Kamilą, do kościoła św. Marii Magdaleny w Sandringham pomachał do ok. stuosobowej grupy ludzi zebranych przed świątynią, po czym został powitany przez pastora Paula Williamsa. Kościół św. Marii Magdaleny znajduje się w niewielkiej odległości od królewskiej rezydencji Sandringham.

“Chciałbym wyrazić serdeczne podziękowania za wiadomości ze wsparciem i życzeniami, które otrzymałem w ostatnich dniach” – stwierdził w wydanym w sobotę oświadczeniu Karol III. “Jak wiedzą wszyscy ci, których dotknął rak, takie miłe myśli są największą pociechą i wsparciem” – dodał. 

“To krzepiące, że podzielenie się moją własną diagnozą pomogło promować publiczne zrozumienie i rzucić światło na pracę wszystkich organizacji, które wspierają pacjentów chorych na raka i ich rodziny w Wielkiej Brytanii i na całym świecie” – stwierdził monarcha. “Mój dozgonny podziw dla ich niestrudzonej troski i poświęcenia jest jeszcze większy dzięki mojemu osobistemu doświadczeniu” – podsumował. 

W poniedziałek Pałac Buckingham poinformował, że przy okazji niedawnego pobytu króla w szpitalu z powodu powiększonej prostaty wykryto raka.

Nie sprecyzowano, o jaki rodzaj raka chodzi. Zapewniono, że monarcha pozostaje w pełni pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i ma nadzieję na jak najszybszy powrót do pełnienia obowiązków publicznych.

Karol III jest leczony ambulatoryjnie – na razie sytuacja nie wymaga tego, by na dłużej został w szpitalu. 

Zobacz również:

Karol III ma raka. Jest oficjalny komunikat

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarvel wstrzymuje konie. Mniej nowych produkcji i powrót do wielkich hitów
Następny artykułPlanowany seks zyskuje na popularności. Ekspertka nie ma dobrych wieści