A A+ A++

Podkarpackie Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych GVM Carint w Sanoku nieprzerwanie leczy wszystkich Pacjentów, którzy wymagają opieki medycznej. Podobnie jak wiosną tak i teraz oddział Carintu wprowadził szereg organizacyjnych zmian. Pozwalają one na nieustanne leczenie Pacjentów kardiologicznych zarówno z ujemnym wynikiem testu na obecność Covid, jak i Pacjentów z zawałem serca o wyniku dodatnim, pomimo, że oddział kardiologii Szpitala w Sanoku został mianowany tzw. oddziałem covidowym.

Podkarpackie Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych GVM Carint w Sanoku nie zmieniło wysokich standardów bezpieczeństwa, które sprawdziły się podczas wiosennej fali epidemii. Najważniejszymi z nich są:

  • wydzielenie dwóch stref: covid dodatnia i covid ujemna,
  • wydzielenie miejsca izolacji, tzw. izolatek dla Pacjentów z dodatnim wynikiem covid,
  • zabezpieczenie odpowiedniej ilości środków ochrony osobistej,
  • wprowadzenie restrykcyjnych procedur reżimu epidemiologicznego,
  • utworzenie odrębnej od szpitalnego SOR tymczasowej Izby Przyjęć, gdzie system ratownictwa medycznego jest w stanie bezpośrednio przywieźć pacjenta wymagającego pomocy medycznej,
  • zaimplementowanie szerokiego testowania Pacjentów i personelu za pomocą wiarygodnych testów antygenowych z wiarygodnym wynikiem dostępnym już po 15 minutach, tak aby kierować pacjentów do właściwych stref.

I tak jak poprzednio, kiedy szpital w Sanoku został mianowany szpitalem covidowym, dzięki sprawnej i skoordynowanej współpracy Carintu z Dyrekcją szpitala, pionem medycznym i sanitarno – epidemiologicznym przy wsparciu Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, podjęto wspólny potężny wysiłek organizacyjny w celu zachowania dostępności do świadczeń kardiologii inwazyjnej dla wszystkich Pacjentów powiatu.

Podkarpackie Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych w Sanoku zapewnia dostęp do leczenia kardiologicznego stanów nagłych – zawałów, oraz zabiegów kardiologicznych planowych wszystkim Pacjentom.Wiemy, że w przypadku zawału serca czas jest kluczowy. Mamy go zaledwie parędziesiąt minut, w trakcie których Pacjent musi trafić do oddziału kardiologii inwazyjnej, aby lekarze mogli przeprowadzić konieczne zabiegi ratujące życie. Wysokie wskaźniki zachorowalności na Covid, nie mogą wpływać na dostępność opieki medycznej w obszarze kardiologii interwencyjnej dla Pacjentów niezakażonych. Choroby układu sercowo-naczyniowego, są główną przyczyną zgonów Polaków. Śmiertelność nieleczonego zawału to 40%. Zabiegi planowe są również bardzo często zabiegami ratującymi życie. Ich znaczne przesunięcie w czasie może istotnie pogorszyć rokowania Pacjenta. Nie lekceważmy objawów! Zgłaszajmy się do lekarza, zgłaszajmy się do szpitala. Jesteśmy dla Was.apeluje lek. med. Andrzej Wiśniewski, Ordynator Oddziału kardiologicznego G.V.M. Carint w Sanoku.

– Pamiętajmy, że nie tylko Pacjenci z covid muszą być leczeni. Pacjenci z ujemnym wynikiem, także muszą mieć zapewniony dostęp do świadczeń. A w obszarze kardiologii inwazyjnej, niemal każdy zabieg jest kluczowy dla powrotu do zdrowia lub prawidłowej diagnostyki, a w wielu przypadkach, operacja ratuje życie. Centrum dołożyło wszelkich starań, aby bezpieczeństwo sanitarno – epidemiologiczne Pacjentów oparte było na europejskich wzorcach. Ryzyka nie da się wyeliminować, ale można je zminimalizować, co nieustannie czynimy. dodaje Sebastian Kawalec, Prezes G.V.M. Carint.

 

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAutostradą uciekał przed policją, jazdę zakończył na barierach. Miał 3,75 promila
Następny artykułOd wspierania rolników po ochronę środowiska – cele polityki rolnej UE