A A+ A++

Trwa kurs formacyjny pt. „Katedra przyjmowania” w Sacrofano pod Rzymem. Służy on kształceniu wolontariuszy posługujących, pomagając uchodźcom. Papież w specjalnym przesłaniu wyraził nadzieję, że „to znaczące wydarzenie zainspiruje odnowione zaangażowanie w pielęgnowanie ducha gościnności i solidarności, promując w ten sposób pokój oraz braterstwo między narodami”.

Krzysztof Dudek SJ – Watykan

Obecny na inauguracji kursu kard. Pietro Parolin wskazał, że przyjmowania nie da się nauczyć w ławce szkolnej, niemniej refleksja akademicka jest niezbędna w tej sferze. Jak dodał Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, ostatnia tragedia w Kalabrii stanowi dla nas wezwanie do przemiany.

Bardzo ważne, żeby migracja była bezpieczna

„To ogromny dramat, który wstrząsnął wszystkimi. Wzywa nas do przemyśleniapolityki przyjmowania, a zwłaszcza do uregulowania przepływu [ludności]. Bardzo ważne, żeby migracja była bezpieczna, żeby te tragedie się nie powtarzały. Myślę, że Kościół zaproponował cały szereg zasad, które powinny zostać wzięte pod uwagę przy przemyśleniu polityki wobec migracji. Chodzi tutaj przede wszystkim o bardziej pozytywne podejście. Niestety jesteśmy zdominowani przez strach. Ale dla nas zawsze podstawę stanowi zasada, że priorytetem jest ratowanie ludzi.“

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Polsce wygrywamy bitwy, ale przegrywamy wojnę z dezinformacją
Następny artykułĆwiczenia strażaków na autostradzie A2. Możliwe utrudnienia