A A+ A++

Franciszek jest jak ojciec: bliski ludziom, miłosierny i pełny współczucia – mówi kard. Marc Ouellet. Wskazuje na niezwykłą otwartość Franciszka, na liczne wywiady udzielane dziennikarzom, często w spontanicznej formie, oraz na spotkania z wieloma grupami. „To jego pastoralny styl” – podkreśla purpurat.

Krzysztof Dudek SJ – Watykan

Kardynał Ouellet pełni urząd prefekta Dykasterii ds. Biskupów i pomaga Franciszkowi w wyborze pasterzy Kościołów lokalnych. Jego zadaniem jest zaprezentowanie trzech kandydatów, spośród których Papież wybiera tego, który zostanie biskupem. Ojciec Święty szuka świadków zmartwychwstałego, pełnych życia, zdolnych do ewangelizacji i tworzenia komunii – mówi purpurat w wywiadzie dla National Catholic Register. Podkreśla, że w tym procesie dużo uwagi poświęca się odpowiedniemu rozeznaniu.

Purpurat przypomina także o dokonaniach Franciszka w dialogu międzyreligijnym, wśród nich o sławnej deklaracji o braterstwie z Abu Zabi. „Nie jest łatwo utrzymywać relacje z muzułmanami” – podkreśla kardynał i dodaje, że właśnie z tego powodu tym bardziej potrzebujemy dialogu oraz spotkania, aby lepiej rozumieć się nawzajem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzuwają nad funduszami
Następny artykułTragiczne informacje z Pragi. Nie żyje czeski skoczek narciarski Antonin Hajek