A A+ A++

Arcybiskup Waszyngtonu kard. Wilton Gregory zarzucił prezydentowi Donaldowi Trumpowi wspieranie ataku na Kapitol tłumu protestujących przeciwko wygranej w wyborach prezydenckich Joe Bidena. Hierarcha uważa, że ustępujący szef Białego Domu powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za wtargnięcie swoich zwolenników do siedziby amerykańskiego parlamentu – Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Czarnoskóry hierarcha z Waszyngtonu zasugerował, że kontestowanie przez Trumpa wyniku wyborów leżało u podstaw tego aktu przemocy. – Ci, którzy stosują retorykę zdolną rozpalić społeczeństwo powinni ponieść odpowiednie konsekwencje za zachęcanie do rosnącej przemocy w naszym narodzie – stwierdził kard. Gregory, komentując przeprowadzony 6 stycznia szturm sympatyków Trumpa na budynek Kapitolu. W efekcie tego wydarzenia zginęło pięć osób.

W ocenie hierarchy budynek Kapitolu powinien być szanowany jako miejsce wolnej dyskusji Amerykanów różnych opcji politycznych. Zaznaczył, że jest to „święte miejsce dla amerykańskiej demokracji”. – Powinniśmy czuć, że pogwałcony został urząd wolności (…) w rezultacie tego ataku i profanacji – stwierdził arcybiskup Waszyngtonu.

Przyznał on jednocześnie, że wskutek ostatnich wyborów prezydenckich nasilił się rozłam nie tylko w amerykańskim społeczeństwie, ale również wśród wspólnoty katolików z USA.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułSer halloumi – właściwości, skład i zastosowanie sera halloumi
Następny artykułPożar w Pieniążkowicach (zdjęcia)