A A+ A++fot. Klaudia Piwowarczyk


– Krok po kroku szliśmy do przodu w tym meczu. Bardzo dobrze zagraliśmy w polu zagrywki oraz w bloku. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne, co okazało się być kluczem do końcowego zwycięstwa – powiedział Kamil Szymendera.

ZAŁOŻENIA TAKTYCZNE KLUCZEM DO ZWYCIĘSTWA

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali 3:0 z Projektem Warszawa. Było to pierwsze zwycięstwo w nowo wyremontowanej hali Urania. Warszawianie zagrali osłabieni brakiem Jana Firleja oraz Linusa Webera. W drużynie z Olsztyna z dobrej strony pokazał się Kamil Szymendera. Zawodnik w całym meczu zdobył 7 punktów. Olsztynianie bardzo dobrze spisali się w polu zagrywki oraz w bloku. Elementy te okazały się być kluczem do zwycięstwa nad liderem tabeli.  – Nie wiedzieliśmy, że Jan Firlej nie zagra w tym meczu. W szatni powiedzieliśmy sobie, że nie będzie to łatwe spotkanie. Skupiliśmy się na własnej grze. Cieszyliśmy się własną grą. Ryzykowaliśmy w polu zagrywki, nie zwalnialiśmy ręki w tym elemencie ponieważ graliśmy z bardzo dobrą drużyną i dobrze poukładaną. Jeżeli nie zagralibyśmy dobrze w tym elemencie to wynik byłby inny. Mecz meczowi jest nierówny, przeciwko Skrze zagraliśmy słabsze spotkanie, z kolei przeciwko warszawianom bardzo dobry mecz Stawiamy sobie wysokie cele i skupiamy się na każdym kolejnym meczu – podkreślił siatkarz.

W podobnym tonie wypowiedział się Cezary Sapiński, który podobnie jak Kamil Szymendera zdobył siedem punktów. – Skupiliśmy się na swojej grze. Krok po kroku po każdym zdobytym punkcie rozmawialiśmy co mamy zrobić. Na początku skupiliśmy się na swojej grze następnie na taktyce. Jak widać przyniosło to dobre efekty – zakończył środkowy.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLekarz: młodzi ludzie nie powinni pić energetyków
Następny artykułZ tasakiem napadł na 16-latka. Trwa obława