A A+ A++

fot. MAT Atom Deweloper Wrocław

Kaja Rysz w sezonie 2023 będzie reprezentowała brytyjski zespół Lifeplus-Wahoo.

23-latka po pięciu latach w szeregach polskiej grupy Mat Atom Deweloper Wrocław wypływa na szerokie wody zawodowego peletonu. Ekipa Lifeplus-Wahoo dotychczas znana była jako Le Col-Wahoo i w ubiegłym sezonie startowała w licznych wyścigach cyklu WorldTour, w tym Tour de France Femmes.

Lifeplus to firma specjalizująca się w produkcji suplementów i produktów odnowy biologicznej. Wahoo Fitness to przedsiębiorstwo produkujące trenażery, urządzenia fitness i akcesoria wykorzystywane w sportach wytrzymałościowych.

Rysz w sezonie 2022 pracowała na liderki zespołu MAT Atom Deweloper Wrocław, przy czym startowała w sześciu imprezach w Belgii i Włoszech. Wyścig Districtenpijl-Ekeren-Deurne (1.1) ukończyła na 10. miejscu, pomagając w wygranej Darii Pikulik, a w mistrzostwach Polski zajęła 9. miejsce, pracując cały wyścig na sukces Wiktorii Pikulik i Dominiki Włodarczyk.

W brytyjskim zespole Rysz będzie pracowała z dyrektorką sportową Małgorzatą Jasińską, której zatrudnienie grupa potwierdziła w grudniu 2022 roku.

W skład brytyjskiej grupy oprócz Rysz wejdą Ella Harris, Eluned King, Typhaine Laurance, Maddie Leech, Mariia Novolodskaia, Kate Richardson, Karin Söderqvist, April Tacey, Babette van der Wolf, Margaux Vigié i Ella Wyllie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZbrodnia Lubińska: wciąż poszukiwani świadkowie
Następny artykułRozpoznaj gwiazdy reprezentacji Polski