A A+ A++
  • – Udało się w dużej mierze naprawić nasze państwo, aparat państwowy, który pozwalał na to, by z Polski wyciekały ogromne pieniądze, żeby Polska było eksploatowana – powiedział prezes PiS
  • Kaczyński stwierdził, że “niemała część” wyborców PiS uważa, że “lepszymi specjalistami od gospodarki są nasi konkurenci”. – To jest dziwne, ale to jest po prostu wmówione – stwierdził szef PiS, ironizując na temat “garniturów od Armaniego”
  • – Kto tak naprawdę uprawiał rozdawnictwo? – dopytywał szef PiS. – To ci, którzy pozwalali Polskę okradać na dziesiątki miliardów rocznie, choćby przy okazji VAT-u. To było rozdawnictwo – wyjaśnił

Prezes PiS podkreślił, że 13 października “Polacy zdecydują, w którą stronę pójdziemy”. – Czy w tę, która została wyznaczona przez rządy PiS, czy w tę, która była w różnych wersjach, z pewnymi korektami prowadzona począwszy od 1989 r. A symbolicznymi nazwiskami są tu: Leszek Balcerowicz, czy też kolejni premierzy z SLD – mówił prezes PiS.

Podkreślił, że decyzja ta nie donosi się tylko do tego kto rządzi. – To oczywiście jest zawsze bardzo ważne, ale w tym wypadku, my Polacy podejmiemy bardzo niedługo, za dwa tygodnie decyzję o charakterze ustrojowym. Decyzję co do tego, jaki ustrój będzie panował w naszym kraju – powiedział prezes PiS.

Zaznaczył, że nie chodzi tu o ustrój w znaczeniu konstytucyjnym, bo ten nie ulegnie zmianie, chyba że PiS uzyska konstytucyjną większość. – To określenie odnosi się do pewnego mechanizmu społecznego, który funkcjonuje w społeczeństwie, który rozdziela różnego rodzaju dobra, począwszy od dóbr materialnych, skończywszy na dobrach kulturowych, w wreszcie na prestiżu, na tym, jak poszczególni ludzie i grupy społeczne są traktowane – wyjaśniał prezes PiS.

POLECAMY: Polityczna sobota. Konwencje czterech ugrupowań

Kaczyński: udało nam się w dużej mierze naprawiać aparat państwowy

– Udało się w dużej mierze naprawić nasze państwo, aparat państwowy, który pozwalał na to, by z Polski wyciekały ogromne pieniądze, żeby Polska było eksploatowana – powiedział prezes PiS.

– Podjęliśmy próbę, trudną próbę i ryzykowną, ale niezbędnie potrzebną Polsce próbę zmiany ustroju w głębszym tego słowa znaczeniu – nie tego zapisanego w konstytucji, chociaż nas ciągle za rzekome łamanie konstytucji atakowano (…) tylko tego realni … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrawo i Sprawiedliwość przedstawiło w Opolu “Piątkę dla zdrowia”
Następny artykułRuszyło głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim