Jóźwiak: chcemy dywersyfikować źródła wodoru i wdrażać je w sekwencji w odniesieniu do ich gotowości biznesowej i technologicznej
17.11.2020r. 18:04
Ocenił, że wodór nisko- i bezemisyjny docelowo zastąpi wodór szary z rafinerii. “Analizujemy jako źródła biogaz i biometan. Przy ich użyciu będziemy mogli mówić o wytwarzaniu zielonego wodoru” – zaznaczył Grzegorz Jóźwiak – “Kolejne źródło to wodór niebieski tworzony w procesie reformingu czy zgazowania przy wychwycie i zagospodarowaniu CO2. Ten kierunek pozwoliłby wykorzystać Orlenowi istniejące aktywa produkcyjne, jak reformery parowe. Natomiast wytwarzanie wodoru z odpadów pozwoliłoby zwiększyć efektywność ich przetwarzania w gospodarce obiegu zamkniętego” – dodał.
Agata Urbaniak z Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego PGNiG mówiła, że każda firma chce obecnie inwestować w wodór w zależności od posiadanych kompetencji.
“Od początku roku działa nasz program wodorowy. Większość projektów wchodzących w jego skład ma formułę badawczo-rozwojową. W przeciwieństwie do PKN Orlen, wodór jest dla nas nowym produktem” – przyznała – “Chcielibyśmy rozwijać kompetencje, które już posiadamy w obszarze dystrybucji i magazynowania. Traktujemy je strategicznie” – powiedziała, cytowana przez “BiznesAlert.pl”, Agata Urbaniak.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS