Hokeiści wykazali się wielkim hartem ducha, dwukrotnie odrabiając straty. Po dwa gole zapisali na swoje konta Dominik Jarosz i Maciej Urbanowicz, a jednego dołożył Ruslan Bashirov.

W pierwszej odsłonie nie padły bramkik, w związku z czym na otwarcie wyniku przyszło zaczekać do 28. minuty, kiedy goście objęli prowadzenie po błędzie defensywy JKH. Jastrzębianie odpowiedzieli dokładnie dziewięć minut później, gdy świetnie pod bramką Frydka-Mistka zachował się Dominik Jarosz. W końcówce drugiej odsłony goście mogli objąć prowadzenie przy karze dla Łukasza Nalewajki, jednak za sprawą znakomitego refleksu Macieja Urbanowicza to JKH GKS zdobył drugiego gola. “Urban” wyłuskał gumę po fatalnym zagraniu rywala, popędził w tercję rywali i nie dał szans golkiperowi w sytuacji sam na sam.

Początek trzeciej tercji to ten moment, o którym kibice JKH będą chcieli zapomnieć. Podopieczni Roberta Kalabera “zostali w szatni”, tracąc w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund trzy gole. Trener zareagował prośbą o czas i dał swoim zawodnikom chwilę na zebranie myśli. To przyniosło skutek w drugiej części ostatniej partii, kiedy to zespół zdołał odrobić straty trafieniami Ruslana Bashirov (po świetnej akcji Vitalijsa Pavlovsa) oraz Dominika Jarosza, jednego z bohaterów dnia. Remis 4:4 utrzymał się do ostatniej syreny, po której zarządzono konkurs karnych. Tu jedyne trafienie zaliczył Maciej Urbanowicz, zapewniając mistrzom Polski zwycięstwo.

Ambitną postawę hokeistów oklaskami na stojąco nagrodzili głodni hokeja kibice, którzy zawitali na Jastor. W kolejnym sparingu JKH GKS Jastrzębie podejmie… Jastrzębie z Prościejowa.

JKH GKS Jastrzębie – HC Frydek-Mistek 5:4 k. (0:0, 2:1, 2:3, k. 1:0)

• 0:1 Jobanek (Geidl) 27:00
  • 1:1 Jarosz (Płachetka) 36:00
  • 2:1 Urbanowicz 38:02 4/5
  • 2:2 Łyszczarczyk (Blaszko) 40:24
  • 2:3 Matiaszko (Bartosz) 40:41
  • 2:4 Martynek (Łyszczarczyk, Komorski) 41:42
  • 3:4 Bashirov (Pavlovs) 50:25