Mecz ostatniej kolejki pierwszej rundy rozpoczął się dla gości kapitalnie. Już w 2. minucie wynik otworzył Radosław Nalewajka wykorzystując podanie spod bandy Rusłana Bashirova, a z kolei sześć minut później przy grze w przewadze rezultat podwyższył Arturs Sevcenko i, co ciekawe, była to bramka po… szybkim kontrataku. Do końca premierowej partii nie padł już żaden gol, w czym dużą zasługę miał świetnie spisujący się Michał Kieler.

Na początku drugiej tercji gospodarze dopięli swego i zdobyli kontaktową bramkę, której autorem był Damian Piotrowicz. Z kolei najlepszą sytuację po stronie JKH miał w 31. minucie Samuel Mlynarović, jednak jego uderzenie świetnym chwytem zatrzymał Michał Czernik.

W trzecią odsłonę gospodarze weszli grając w osłabieniu, ale paradoksalnie pomogło im to w sforsowaniu zasieków, gdy już w 38. sekundzie stan meczu wyrównał Jarosław Rzeszutko. Jastrzębianie odpowiedzieli na to trafienie w najlepszy możliwy sposób, rehabilitując się trafieniami Vitalijsa Pavlovsa i Siarhieja Bahaleishy. Szczególnej urody była akcja przy trafieniu Białorusina, bowiem tu guma jak po sznurku trafiła do strzelca, któremu wypracowano kawał wolnego pola i pozwolono na posłanie bomby. Wynik 4:2 nie uległ już zmianie i tu znów sporą zasługę miał Kieler, pochodzący zresztą z… Sosnowca.

Klub czeka obecnie na wyniki badania stanu zdrowia Marisa Jassa, który pod koniec meczu po pechowym kontakcie z rywalem padł na taflę, zwijając się z bólu. Po kilku minutach Łotysz został zwieziony na noszach.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

• 0:1 R. Nalewajka (Bashirov, Jass) 01:52

• 0:2 A. Sevcenko (Jarosz, E. Sevcenko) 07:35, 5/4