A A+ A++

Rządowa porównywarka cen węgla jest już dostępna. Portal przeznaczony dla konsumentów i sprzedawców ma ułatwić zakup opału – poinformowała we wtorek Cyfryzacja KPRM. Jak dodano, nowe rozwiązanie pozwoli uniknąć nadużyć.

“Od 26 września dostępna jest bezpłatna rządowa porównywarka cen cieplo.gov.pl” – poinformowała we wtorek Cyfryzacja KPRM.

“Portal służy prezentowaniu odbiorcom i klientom indywidualnym cen węgla oferowanego przez przedsiębiorców wpisanych na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych. Serwis zbiera informacje o punktach sprzedaży węgla, jego sortymencie, cenie oraz pochodzeniu” – wyjaśniono.

Jak dodano, na portalu będzie można znaleźć dostawcę węgla w najbliższej lokalizacji oraz informacje o kosztach zakupu opału. Podkreślono, że porównywarka pozwoli klientom na weryfikację sprzedawcy i zaoszczędzenie czasu. Ma także pomóc w uniknięciu nadużyć oraz niesprawdzonych informacji.

“Porównywarka cen węgla jest też narzędziem promocyjnym dla sprzedawców. Daje możliwość dotarcia do dużej liczby klientów. Wpłynie na rozpoznawalność przedsiębiorcy w regionie oraz wzbudzi zaufanie do sprzedawcy, który w jasny sposób komunikuje swoje konkurencyjne ceny” – wskazała Cyfryzacja KPRM.

Rejestracja w rządowej porównywarce cen węgla cieplo.gov.pl jest dla przedsiębiorców obowiązkowa, co wynika z przepisów ustawy z dn. 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967). 

Według porównywarki w województwie małopolskim węgiel dostępny jest w trzech składach, w tym jednym w powiecie limanowskim. Ceny węgla wynoszą od 3200 zł za tonę do 3600 zł (w powiecie limanowskim). 

Wyniki wyszukiwania dziś z godziny 16:10:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Skóra” z grzybni. Reishi materiałem przyszłości?
Następny artykułNowości w Suchej Fosie