A A+ A++

Tomasz Kowalczewski nie jest już dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Zastąpił go na tym stanowisku dziennikarz rozgłośni i TVP Jakub Strzyczkowski.

Strzyczkowski potwierdził branżowym portalom, że został nowym szefem i redaktorem naczelnym “Trójki”. Kowalczewski kierował publicznym radiem od listopada 2019 roku. Odwołanie go to efekt anulowania Listy Przebojów z przebojem Kazika Staszewskiego na pierwszym miejscu.

Po wycofaniu piosenki z 1998. notowania Listy Przebojów, Kowalczewski tłumaczył, że doszło do celowej manipulacji – w efekcie piosenka “Twój ból jest lepszy niż mój” została liderem, a powinna znaleźć się na czwartym miejscu. 

Dziennikarz Piotr Metz upublicznił jednak SMS-a z sugestią dyrektora “Trójki”, by zdjąć Kazika z konkursu. Utwór nawiązywał do wyjazdu Jarosława Kaczyńskiego na cmentarz w czasie pandemii koronawirusa. 

W wyniku awantury z “Trójki” odeszli m.in. Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Hirek Wrona, Piotr Stelmach, Piotr Kaczkowski, Tomasz Rożek i Agnieszka Szydłowska.

Kuba Strzyczkowski, fot. polskieradio24.pl

“W dniu 25 maja br. Tomasz Kowalczewski, dyrektor i redaktor naczelny Programu Trzeciego Polskiego Radia, zwrócił się do Zarządu Polskiego Radia S.A. z prośbą o przyjęcie jego rezygnacji z pełnionej funkcji. Zarząd przychylił się do tego wniosku” – poinformowała Monika Kuś z Biura Zarządu Polskiego Radia.Jak wyjaśniła, “na stanowisko to z dniem 25 maja powołany został red. Jakub Strzyczkowski”.

Jakub (Kuba) Strzyczkowski jest związany z Polskim Radiem od początku lat 90. W Programie III prowadził audycje: “Za, a nawet przeciw” oraz piątkowe wydania “Zapraszamy do Trójki”. Dziennikarz był też gospodarzem “Teleexpressu” i “Kwadransa po ósmej” w TVP. W “Trójce” brakuje dziennikarzy – antenowy czas pasma publicystycznego wypełniany jest z tego powodu muzyką. 

GW

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNieznana dotąd historia siostry Jana Pawła II
Następny artykułW Japonii elektryczność prawie za darmo. Dwie przyczyny