A A+ A++

Pomimo deszczu i wiatru całe rzesze ludzi wyruszają na opustoszałe po sezonie letnim jeziora i rzeki w celu ucieczki od rzeczywistości i odprężenia się na łonie natury. By jednak cieszyć się w pełni, trzeba skompletować sprzęt, a mowa tu nie tylko o wędkach czy ich oprzyrządowaniu, ale również odpowiednim stroju, który przyda się podczas wędkarskiego odpoczynku.

Jesień bywa niezwykle kapryśna. Pogoda może zmienić się diametralnie w przeciągu kilku chwil, a przelotne deszcze i wszechogarniający chłód zdają się nasilać nad wodą. Dlatego warto się zabezpieczyć i zainwestować w odpowiedni, nieprzemakalny strój. Przy zakupie zwróć przede wszystkim uwagę na klasę nieprzemakalności, która najczęściej określana jest w skali l/h.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy szwy i suwaki są wykonane starannie. Praktyczna kurtka wędkarska ma ich bardzo dużo – nakładane kieszenie pomieszczą mnóstwo istotnych akcesoriów. Jeżeli będą wykonane źle lub niedbale, przemiękną po kilku minutach na deszczu.

Najbardziej rozpowszechnionym akcesorium wędkarskim pozostaje jednak kamizelka. Nic dziwnego, za jej wyborem przeważają przede wszystkim względy praktyczne. Duża ilość niewielkich kieszonek pozwala pomieścić drobne akcesoria, a ciepły materiał zapewnia należytą ochronę przed wiatrem. Jeżeli decydujesz się na zakup kamizelki do jesiennego wędkowania, warto rozważyć wybór takiej, która jest dodatkowo ocieplona. Jeżeli często zdarza ci się łowić z wody, wybierz nieco krótszy model, trudniej go zamoczyć.

Osoby, które nie lubią siedzieć w miejscu i wędkarze muchowi wolą połów z dala od brzegu, na przykład w środku nurtu rzecznego. Podstawowym ekwipunkiem, który powinni ze sobą zabrać będą więc wytrzymałe i nieprzemakalne wodery. Temperatura wody jest stosunkowo niska, dlatego dobre spodnie powinny przede wszystkim zapewnić odpowiednią izolację. Warto już teraz zaopatrzyć się w praktyczne spodnie, które przydadzą się w następnym sezonie letnim.

Przygotowując się na długie godziny spędzone nad wodą, warto również zadbać o wygodne siedzisko. Wybierając się na ryby musisz liczyć się z tym, że spory fragment trasy do odpowiedniego łowiska będzie trzeba pokonać na własnych nogach. Dlatego najlepsze krzesła będą nie tylko wygodne, ale również lekkie. Na szczęście za stosunkowo niewielkie pieniądze możesz pozwolić sobie na coś więcej niż prowizoryczny taborecik.

Obecnie składane krzesła turystyczne wykonane są z lekkich, łatwych do przenoszenia materiałów. Poza siedziskiem mają również wyprofilowane oparcia i podłokietniki. Najtańsze z nich kupisz za niecałe 25 złotych, choć osoby, które nie lubią oszczędzać znajdą również wygodniejsze, ale za to nieco droższe modele.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDucati Panigale V4 – cena, informacje, dane techniczne
Następny artykułOświadczenie Burmistrza w sprawie apelu radnych