A A+ A++

Jesień, szczególnie ta chłodna i deszczowa, to taki czas w roku, kiedy coraz częściej mając do wyboru aktywność fizyczną albo relaks na kanapie, wybieramy to drugie. Znam to doskonale, mam to samo. I mówię to oczywiście z perspektywy przeciętnego człowieka, a nie osoby, dla której sport jest zawodem i dla której pora roku nie ma najmniejszego znaczenia. Dla mnie ma. Jesień i zima to dla mnie czas wyciszenia i zwolnienia obrotów. Nie ma w tym nic dziwnego i złego, cała natura w tym okresie nieco się wycisza. 

Nie chcę jednak, aby odbiło się to na moim zdrowiu, moja I chociaż ogólnie , to jesienne wieczory z psami na kanapie też uwielbiam i muszę się czasami dodatkowo motywować do wyboru tej bardziej aktywnej opcji. 

I właśnie po to stworzyłam wyzwanie “Jesień w ruchu”. Minimum 30 minut aktywności fizycznej dziennie. I wiem, że dla wielu osób te 30 minut to pestka, ale… Dla wielu nie. Niektórzy wsiadają rano w samochód, dojeżdżają tak do biura, gdzie siedzą przez prawie 8 godzin, później wracają samochodem do domu, w którym również odpoczywają w sposób pasywny… To o mnie 10 lat temu 😉 kiedy pracowałam na etacie i nie miałam psa. 

Takie osoby mogą postawić sobie poprzeczkę na wysokości tych 30 minut, inni mogą wybrać bardziej ambitny cel. Kluczowe w wyzwaniu jest to, aby robić to naprawdę codziennie. Przy czym pamiętając, że energiczny spacer czy taniec w domu podczas sprzątania mieszkania to dla naszego ciała również aktywność fizyczna, więc to nie tak, że codziennie trzeba biegać na siłownię lub na zajęcia fitness. 

Moje aktywne plany na jesień to:

  • oczywiście spacery z psami
  • taniec
  • joga
  • aerial joga
  • bieganie w rytmie slow
  • basen

Myślę też o nordic walkingu, czyli wykorzystaniu kijków, które kupiłam mamie na gwiazdkę kilka lat temu i których użyła chyba tylko raz w życiu ;). 

Jesienią i zimą u mnie w odstawkę idzie rower, nie lubię jeździć na rowerze, kiedy jest zimno, a kluczowa zasada jest taka, że aktywność fizyczna ma sprawiać przyjemność i nie może być czymś, do czego się zmuszamy. 

Udostępniam Wam plansze, które możecie pobrać na telefon i udostępniać u siebie na Insta Stories. Ja codziennie będę raportować, jaką aktywność wykonałam danego dnia. 

Jak to robić? Po zapisaniu grafiki na telefonie możesz dodać ją do swoich Stories. W polu obok dnia tygodnia wpisujesz swoją aktywność z danego dnia. Następnie zapisujesz ten obrazek na swój telefon, a po chwili wrzucasz go też do swojej relacji. Następnego dnia chcąc dodać aktywność z kolejnego dnia, wykorzystujesz planszę z tym dopiskiem przy poniedziałku. I tak przez cały tydzień, za każdym razem używasz planszy zapisanej dnia poprzedniego. 

Przygotowałam inne plansze na każdy tydzień wyzwania, aby na końcu można było opublikować podsumowanie swojego aktywnego miesiąca. 

Jeśli będziecie mnie oznaczać na swoich planszach, będę mogła zobaczyć, że bierzecie udział w wyzwaniu i będzie mi bardzo miło :). 

To jak, kto dołączy do jesieni w ruchu?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCukinia faszerowana po włosku
Następny artykułŚmiertelne zderzenie. Policja szuka świadków