A A+ A++

Hotele w Polsce przez prawie półtora roku podlegały drastycznym obostrzeniom i w przeciwieństwie do większości gałęzi gospodarki dopiero podczas tegorocznych wakacji uzyskały możliwość działalności. fot. Shutterstock

Ponad 100 hotelarzy złożyło w trakcie VI Forum Hotelarzy IGHP podpis pod kolejnym apelem do rządu o ciągłość i przewidywalność prowadzenia działalności hotelarskiej w okresie jesienno-zimowym. Do 20 września pod Stanowiskiem Polskich Hotelarzy można jeszcze składać podpisy online, następnie pismo zostanie przekazane premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu.

  • W świetle ogromnych strat poniesionych od początku pandemii i braku stanowiska rządu dotyczącego dalszych ograniczeń po 30 września hotelarze cały czas obawiają się o przyszłość swoich obiektów.
  • Hotele w Polsce przez prawie półtora roku podlegały drastycznym obostrzeniom i w przeciwieństwie do większości gałęzi gospodarki dopiero podczas tegorocznych wakacji uzyskały możliwość działalności.
  • Pomimo poprawienia się sytuacji epidemicznej, nawet podczas ostatnich miesięcy hotele nie mogły działać bez ograniczeń.

Sygnatariusze stanowiska oraz wcześniejszego apelu branży z lipca bieżącego roku – skupiający przedstawicieli większości hoteli w Polsce – oczekują, że rząd potwierdzi możliwość działalności hoteli przynajmniej dla osób zaszczepionych, tak jak to ma miejsce w Europie Zachodniej.

Hotelarze proszą też o dialog z branżą oraz stworzenie ram prawnych pozwalających na bezpieczną obsługę pozostałych gości. Podczas spotkań branżowych oraz przy wypracowaniu wspólnego stanowiska hotelarze wielokrotnie podkreślali, jak wiele miejsc pracy, w tym przede wszystkim dla osób zarabiających najniższe stawki, zależy od ciągłości działalności ich firm.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Równocześnie hotelarze deklarują bezpieczną obsługę w obiektach hotelowych także gości niezaszczepionych oraz zobowiązują się do podejmowania działań na rzecz popularyzacji szczepień przeciwko SARS-Cov-2 wśród pracowników hoteli.

IGHP udostępniła stanowisko na platformie online, gdzie do 20 września hotelarze mogą składać swoje podpisy, wyrażając w ten sposób poparcie dla inicjatywy Izby. Stanowisko jest dostępne pod linkiem: https://www.petycjeonline.com/stanowisko_polskich_hotelarzy. Po zakończeniu akcji zbierania podpisów stanowisko zostanie oficjalnie przekazane premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEpidemia cholery, najgorsza od lat
Następny artykułUnia Racibórz obchodzi 75-lecie powstania klubu piłkarskiego