A A+ A++

Liczba wyświetleń: 309

Zgodnie z raportem opublikowanym przez „Wall Street Journal” (WSJ), Jeffrey Epstein, skazany za przestępstwa seksualne, groził ujawnieniem pozamałżeńskiego romansu Billa Gatesa, współzałożyciela Microsoftu, z rosyjską brydżystką Milą Antonową.

Źródła zaznajomione z tą sprawą poinformowały gazetę o korespondencji, która miała miejsce między Epsteina a Gatesem. Epstein, po dowiedzeniu się o romansie Gatesa, groził, że zwróci mu koszty czesnego, które początkowo pokrył dla Antonowej, związanego z uczęszczaniem przez nią do szkoły programowania. Wiadomość ta nadeszła po tym, jak Gates odrzucił propozycję przyłączenia się do wielomiliardowego funduszu charytatywnego, który Epstein próbował założyć.

Gates poznał Antonową w 2010 roku, kiedy miała rzekomo 20 lat, i zaczął z nią grać w brydża. Biorąc pod uwagę reputację Epsteina, ten wiek może budzić wątpliwość. Wiadomo, że organizował on dla swoich klientów nieletnie dziewczyny, które stawały się jego prostytutkami i współżyły z jego klientami na specjalnej wyspie należącej do Epsteina.

Antonowa planowała stworzyć firmę specjalizującą się w samouczkach brydża online i szukała funduszy na ten cel. Została przedstawiona Epsteinowi przez bliskiego doradcę Gatesa, Borisa Nikolica, aby zdobyć wsparcie finansowe dla jej inicjatywy. W listopadzie 2013 roku Antonowa i Nikolic spotkali Epsteina w jego rezydencji w Nowym Jorku, gdzie przedstawili plany zebrania funduszy. Mimo to Epstein ostatecznie nie zdecydował się na inwestycję w ten projekt.

W pewnym momencie Epstein sfinansował jednak czesne Antonowej niby za naukę w szkole programowania, podkreślając, że jego decyzja była wynikiem zamożności i chęci pomocy innym. Jednocześnie Epstein starał się o założenie swojego funduszu charytatywnego, który miał służyć odbudowie jego reputacji po zmuszeniu do zarejestrowania się jako przestępca seksualny w 2008 roku. Według dokumentów, o których mowa w raporcie WSJ, fundusz był uzależniony od wsparcia firmy Gatesa.

Epstein w swojej korespondencji z JPMorgan próbował uchodzić za bliskiego doradcę Gatesa, pomimo braku potwierdzenia tych powiązań ze strony Gatesa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez WSJ, Epstein wysłał e-mail do Gatesa w 2017 roku, grożąc ujawnieniem romansu i domagając się pieniędzy za wykształcenie Antonowej.

Dwa lata później, w 2019 roku, Epstein został oskarżony przez prokuratorów federalnych o handel seksualny nieletnimi i spisek w celu handlu seksualnego. Zmarł kilka miesięcy później w areszcie, w wyniku rzekomego samobójstwa.

Na podstawie: TheGuardian.com, Forbes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEcha wywiadu dla “Do Rzeczy”. “Kaczyński przecina wewnętrzne spory”
Następny artykułKino Pionier. Niezwykłe miejsce ma być chronione prawem