A A+ A++

Hamilton dołączył do Mercedesa w 2013 roku. Zespół dominuje w Formule 1 nieprzerwanie od sezonu 2014, od kiedy w królowej sportów motorowych nastała era hybrydowych jednostek napędowych.

Tymczasem Schumacher trafił do Ferrari w 1996 roku. Niemiec pierwszy, z pięciu tytułów ze Scuderią, zdobył w 2000 roku. Tym samym zakończył 21-letni okres ekipy z Maranello bez mistrzostwa.

Brytyjczyk zakwestionował opinie, że to wyłącznie Michael Schumacher przyczynił się do sukcesów Ferrari.

Twierdzi się bowiem, że Schumacher dużo pracował nad zbudowaniem zespołu, który odniósł tyle zwycięstw. W przypadku Hamiltona jest natomiast postrzeganie, że po prostu podstawiano mu szybkie samochody.

Hamilton nie zgadza się z takimi opiniami.

– Wszyscy mówią, że Michael zapewnił Ferrari sukces. Jednak to nie ja doprowadziłem Mercedesa do zwycięstw, a Michael nie zrobił tego sam dla Ferrari. Uwielbiam go, jest legendą, ale to nie tylko była jego zasługa. W tle stoi za tym wiele osób – powiedział Hamilton.

– Naszym zadaniem jest zmotywowanie tych ludzi, inspirowanie ich. Oczywiście dane z komputera powiedzą tylko o perfekcyjnym samochodzie i tego typu rzeczach – kontynuował. – Naszą pracą jest poprowadzenie chłopaków we właściwym kierunku, dodawanie im animuszu. W tych zespołach to są niesamowici ludzie, jestem z nich dumny. Tego komputer nie zasymuluje.

Hamilton w odniesieniu, że niektórzy sugerują, iż jego sukces wynika wyłącznie z faktu posiadania najszybszego samochodu, stwierdził: – Kiedy słyszysz niektóre z tych rzeczy, nie zawsze jest to najprzyjemniejsze. Nie jestem na to zły, wiem bowiem, że ci, którzy tak twierdzą, po prostu się nie znają. W życiu często możemy wydać błędną opinię, kiedy nie znamy wszystkich faktów lub nie mamy pełnej wiedzy w danym temacie. Mówiono, że Michael zmienił Ferrari, ale będąc w sporcie od tylu lat wiem, że nie jest to zależne tylko od jednej osoby.

Czytaj również:

 
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułRed Bull zagroził odejściem?
Następny artykułDeathloop (PS5, PC) – wszystko, co wiemy o grze