A A+ A++

Buzdyganek naziemny to roślina, która znana była początkowo w indyjskiej ajurwedzie i medycynie chińskiej, a obecnie zyskała popularność na całym świecie. Ekstrakt z tej rośliny ma cenne właściwości zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Warto je poznać i dowiedzieć się, jakie są korzyści z jego stosowania.

Buzdyganek naziemny – co warto wiedzieć na temat tej rośliny? 

Buzdyganek naziemny wchodzi w skład rodziny parolistowych. Początkowo występował na terenach Afryki, Azji i Australii, a obecnie rośnie także w Europie. Nie jest zatem rośliną trudnodostępną. Jest rośliną jednoroczną o wysokości 10-30 cm. Posiada parzystopierzaste liście i żółte kwiaty, które mają po pięć płatków.

Buzdyganek naziemny – potencja, czyli wpływ na kondycję seksualną  

Buzdyganek ziemny w medycynie chińskiej jest od wieków znany jako naturalny afrodyzjak, który pozytywnie wpływa na libido i zdolności seksualne. W latach 70-tych prowadzone były badania na bezpłodnych parach, które wykazały że buzdyganek naziemny podwyższa poziom testosteronu i hormonu luteinizującego. Późniejsze badania tego nie potwierdziły, natomiast jego skuteczność udało się wykazać w badaniach na zwierzętach. Za działanie buzdyganka odpowiada znajdująca się w nim protodioscyna. Jest to związek zaliczany do saponin sterydowych, który ma powodować uwalnianie tlenku azotu, co wspomaga erekcję u mężczyzn. Może też mieć wpływ na podniesienie poziomu testosteronu, dihydrotestosteronu (DHT) oraz dehydroepiandrosteronu (DHEA). Ponadto buzdyganek naziemny zawiera również inne cenne składniki takie jak: flawonoidy – kwercetyna i  rutyna, fitosterole, fenolokwasy, w tym kwas chlorogenowy, aminokwasy, witaminy i minerały.

Korzystne działanie ekstraktu z buzdyganka ziemnego u mężczyzn i kobiet

Buzdyganek naziemny ma wiele cennych właściwości. Poza tym, że jest afrodyzjakiem i zwiększa libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, a także wspomaga potencję, czy zwiększa produkcję testosteronu u mężczyzn, reguluje też poziom hormonów u kobiet. Może mieć też działanie odchudzające, bo przyspiesza lipolizę, co powoduje zmniejszanie ilości tkanki tłuszczowej. Ponadto ma pozytywny wpływ na ogólny stan organizmu, gdyż reguluje poziom cholesterolu i obniża poziom ciśnienia. Ekstrakt z buzdyganka ziemnego – tabletki, to suplement diety, który może być stosowany w dolegliwościach związanych z potencją i obniżonym libido. Warto po niego sięgać, by zwiększyć ochotę na seks i poprawić sprawność seksualną. Polecany jest szczególnie dla mężczyzn po andropauzie, u których w sposób naturalny obniża się poziom testosteronu. Dzięki stosowaniu suplementu diety mężczyźni i kobiety mogą zwiększać ochotę na seks i satysfakcję z życia seksualnego, a mężczyźni także poprawiać erekcję. Warto wiedzieć, że buzdyganek naziemny stosowany jest jako naturalny sposób leczenia zapalenia gruczołu krokowego – prostaty. Po ekstrakt z buzdyganka naziemnego mogą sięgać również osoby, które trenują różne sporty, gdyż ten suplement może sprzyjać tworzeniu się tkanki mięśniowej poprzez wspieranie anabolizmu. Co ciekawe również kobiety mogą korzystać z cennych właściwości buzdyganka naziemnego i to nie tylko w kwestii libido. Ma właściwości regulujące w przypadku nieregularnych cykli miesiączkowych. Można również przeczytać doniesienia o pozytywnym działaniu buzdyganka na zespół policystycznych jajników, który objawia się między innymi nieregularnymi miesiączkami.

Rekomendowana dawka dzienna buzdyganka naziemnego to od 250 do 750 mg w zależności od zaleceń producenta suplementu. Ile kosztuje suplement diety z buzdyganka lekarskiego? Cena to od 20 do 60 zł za 60-90 kapsułek.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 26.09.2022, 15:11

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAntysmogowy ministerialny projekt w 12 częstochowskich szkołach
Następny artykułSzlachta zajechała do Gołotczyzny