A A+ A++

Opinie o lekach przeciwbólowych dostępnych bez recepty są różne. Pacjenci kierują się przede wszystkim skutecznością danego środka w walce z różnymi rodzajami bólu oraz czasem, który musi upłynąć, by ustąpiły dolegliwości. Jednym z najchętniej wybieranych leków jest Ketonal Active.

Ketonal Active – opinie

W 2019 roku KANTAR Polska opublikował raport z badania dotyczącego opinii ludzi o leku Ketonal. Ankietą zostały objęte osoby, które stosowały ten środek przeciwbólowy co najmniej raz. Warunkiem koniecznym było także ukończenie 15 lat.

Opinie o Ketonalu wynikające z badania są bardzo dobre. Pacjenci cenią ten lek za:

  • szybkie i skuteczne działanie,
  • bezpieczną dawkę i niskie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych,
  • skuteczność w każdym rodzaju bólu,
  • dostępność bez recepty,
  • cenę adekwatną do jakości.

Aż 63% badanych uważa, że Ketonal to ekspert wśród leków przeciwbólowych. Nieco mniej, bo 53% jest zdania, że to marka, której można zaufać.

Szybkie i skuteczne działanie

Ketonal Active jest ceniony przez pacjentów za szybkie i skuteczne działanie. Aż 74% osób, które go stosowały, uważa, że jest skuteczniejszy od innych leków przeciwbólowych dostępnych w aptekach bez recepty. Warto zatem wiedzieć, jaki jest mechanizm działania Ketonalu.

Ketonal Active zawiera substancję czynną należącą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) – ketoprofen. Działa ona na enzymy cyklooksygenazy COX-1 i COX-2 poprzez ich blokowanie. W efekcie zatrzymana zostaje synteza prostaglandyn, czyli hormonów, które biorą udział w reakcji zapalnej objawiającej się bólem, obrzękiem oraz wzrostem temperatury ciała.

Ketonal Active działa szybko, ponieważ ketoprofen bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Pierwsze efekty są już po około 30 minutach od połknięcia kapsułki. Natomiast po 2 godzinach lek osiąga maksymalne stężenie w organizmie. Z tego powodu osoby, które zażywają Ketonal Active, nie muszą rezygnować ze swoich zajęć, gdy pojawi się ból.

Bezpieczna dawka

Ketonal Active jest dostępny w zmniejszonej dawce. Jedna kapsułka zawiera tylko 50 mg ketoprofenu. Taka ilość substancji wystarczy, aby złagodzić ból o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, a przy tym nie narazić pacjenta na pojawienie się skutków ubocznych stosowania środka z grupy NLPZ. Zgodnie z badaniem KANTAR Polska aż 53% badanych uważa, że Ketonalowi można zaufać, a dla 27% z nich jest to bezpieczny środek przeciwbólowy.

Warto pamiętać, że ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest niskie tylko wtedy, gdy lek przyjmowany jest zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania. Dozwolone jest zażywanie 1 kapsułki co 8 godzin. Ketonal Active może być stosowany maksymalnie przez 5 dni.

Dobrze sprawdza się na każdy rodzaj bólu

Gdy zapytano o opinie na temat Ketonalu, aż 57% osób odpowiedziało, że jest to lek na każdy rodzaj bólu. Ten środek doskonale radzi sobie z dolegliwościami bólowymi o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Można stosować go przede wszystkim na bóle głowy, mięśni, stawów i zębów. Dokładne wskazania są opisane w ulotce dołączonej do opakowania.

Odpowiedni na bolesne menstruacje

Ketonal Active może być także stosowany przez kobiety, które zmagają się z dokuczliwymi menstruacjami. Ketoprofen blokuje syntezę prostaglandyn w mięśniach dna macicy, a także zmniejsza napięcie mięśniówki. Warto pamiętać, że należy po niego sięgnąć tylko wtedy, gdy zawodzą inne sposoby łagodzenia bólu.

Dostępny bez recepty

Przez długi czas Ketonal był dostępny wyłącznie na receptę. Sytuacja ta uległa zmianie pod koniec 2017 roku. Wówczas prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych po konsultacjach z wieloma specjalistami wydał decyzję o dopuszczeniu tego leku przeciwbólowego bez konieczności odbycia wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Postanowiono jednak zmniejszyć jego dawkę oraz nadać mu nową nazwę – Ketonal Active. Środek dostępny jest w postaci kapsułek. Opakowanie zawiera 10 lub 20 sztuk.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚladami Messiera: M85
Następny artykułCo z zakazem głośnych wydechów? Minister odpowiada posłom Lewicy