A A+ A++

Jaka powinna być odzież ochronna dla pracowników służby zdrowia?

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z publiczną placówką medyczną, czy prywatną – profesjonalna odzież robocza musi spełnić pewne wymagania. To samo dotyczy gabinetów dentystycznych, oczywiście. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jakie wymagania powinna spełniać odzież ochronna dla zawodów medycznych.

Wysokiej jakości odzież robocza dla chirurgów

Sala operacyjna to bardzo specyficzne miejsce. Wiąże się z nim wiele różnego rodzaju procedur i obowiązków. Lekarze i personel asystujący obecny w czasie zabiegów musi mieć do dyspozycji fartuchy jednorazowe medyczne. One z kolei muszą spełnić kilka podstawowych wymagań. Otóż ubrania robocze tego typu muszą być przede wszystkim sterylne. Proces sterylizacji powinien natomiast obyć się za pomocą tlenku etylenu. Istotne jest również to, aby każdy fartuch chirurgiczny miał wygodnie wiązane troki, które zapewnią niezawodne przyleganie. Jest czymś nie do pomyślenia, aby sterylne okrycie miało nagle zsunąć się z chirurga podczas operacji, prawda?

Poza tym odzież robocza BHP tego typu musi być wygodna dla samego personelu. Produkty wykonane z oddychającej włókniny SMS ograniczają potliwość i poprawiają jakość pracy lekarzy. To z kolei wpływa na ich koncentrację, co pozwala lepiej reagować wczas nagłych i trudnych sytuacji. Nie bez znaczenia jest także ogólna wytrzymałość na rozdarcie, jak i odporność na bakterie oraz płyny. Takie są lekkie materiały z włókniny SMMMS. Jej pełnobarierowe właściwości ochronne są nieocenione podczas najbardziej krytycznych zabiegów. Profesjonalna hurtownia medyczna będzie w stanie zapewnić względnie tanią odzież roboczą, która posiada wszystkie powyższe cechy.

Kombinezony ochronne dla pielęgniarek

Jeśli chodzi o kupno odzieży roboczej, nie powinniśmy pod żadnym pozorem pominąć pielęgniarek. Są one nieocenionymi pracownikami każdej placówki o charakterze medycznym. Profesjonalna odzież ochronna dla pielęgniarek to chociażby półmaska FFP3 z zaworkiem, która zapewnia wygodne dopasowanie do codziennych czynności. Odzież medyczna jednorazowa dla personelu pomocniczego to także kombinezon antyradiacyjny. Dziś jest wręcz niezastąpiony podczas kontaktu z pacjentami cierpiącymi na COVID-19. Siłą rzeczy kombinezon medyczny do takich celów musi mieć podobne właściwości jak wspomniany wyżej wzmacniany fartuch dla chirurga, ale o nieco podwyższonych walorach praktycznych. Powinien mieć więc kaptur i szczelny zamek. Może też nadawać się do wielokrotnego zastosowania. Przede wszystkim musi jednak być zgodny z bieżącą dyrektywą Ministerstwa Zdrowia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUtrudnienia w dostawie wody w związku z pracami na sieci wodociągowej [ Wiadomości ]
Następny artykułPrzyspieszony transfer z McLarena