A A+ A++

Zima nie chce nas opuścić, a wszystko za sprawą niżu Nicolas. Ten do Polski ma sprowadzić śnieżyce, zamiecie i spadek temperatury, a taki stan rzeczy utrzyma się w najbliższych dniach

Fot. Shutterstock

Jak podaje serwis Fani Pogody, zima wraca wraz z niżem Nicolas, który wytworzył się nad Atlantykiem. W najbliższych dniach mają nas czekać „duże zmiany w pogodzie”, bowiem niż przyniesie opady śniegu, porywisty wiatr oraz niskie temperatury. Skutki niżu najmocniej będą odczuwalne w poniedziałek 30 stycznia. W górach wiatr będzie wiał z prędkością do 130 km/h, nad morzem będziemy mieli do czynienia ze sztormem, który wyniesie od dziewięciu do 10 w skali Beauforta. Portal dodaje, że możemy się też spodziewać opadów atmosferycznych, a nawet lokalnych, lecz rozproszonych burz.

„Padać będzie głównie śnieg i deszcz ze śniegiem, ale nie można wykluczyć także opadów deszczu. W początkowej części dnia opady mogą mieć charakter marznący, zwłaszcza na południu i wschodzie kraju” informuje Michał Folwarski z IMGW-PIB. Zaznacza, że temperatura maksymalna wyniesie od minus dwóch stopni Celsjusza na krańcach południowych, w centrum około 2 stopni na plusie, do 5 stopni na Wybrzeżu.

Prawdziwa zima ma jednak dopiero nadejść. Jak dowodzą synoptycy IMGW, długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że prawdziwe uderzenie chłodu poczujemy w połowie lutego. W rozmowie z „Super Expressem” Grzegorz Walijewski z IMGW podawał, że w lutym temperatury mogą osiągać do – 20 stopni C. Tłumaczy on, że w momencie, gdy dociera do nas chłodne powietrze arktyczne z północy Europy albo z kontynentalnej Rosji, zazwyczaj obejmuje ono Suwalszczyznę, bo niskie temperatury na obszarach podgórskich i górskich wynikają również z ukształtowania terenu. Tym razem jednak mrozy mogą również dotrzeć do centrum Polski, być może na południe.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWypadek w Bielsku. Ciężarówka z trzodą chlewną wywróciła się do rowu
Następny artykułCzy warto inwestować we własny rozwój?