A A+ A++

Dzisiaj nasze główne potrzeby skoncentrowane są na przestrzeni, w której funkcjonujemy. Nasze mieszkania pełniły funkcję miejsc pracy, placów zabaw, siłowni i przestrzeni do relaksu. Po spędzeniu tak dużej ilości czasu w domach, wiele osób zaczęło zastanawiać się nad tym, jak żyją i co jest dla nich najważniejsze przy zakupie inwestycji. COVID-19 zmienił sposób myślenia i życia oraz wpłynął na nastroje kupujących nieruchomości – cztery ściany mają nam zapewnić poczucie komfortu i wygodę.

Autor: housemarket.pl 11 stycznia 2021 13:32

Zamknięte osiedla

Zamknięte osiedla mieszkaniowe zdecydowanie zyskują na popularności – szczególnie wśród rodzin. Dla większości przyszłych właścicieli tego typu nieruchomości bezpieczeństwo i ochrona są kluczowymi kwestiami. Zapewnia je monitoring, ochrona i dodatkowe domofony, dzięki którym wiemy, kto zostaje wpuszczony na osiedle. Kontrolowany dostęp gwarantuje większe poczucie prywatności.

Zaletą mieszkań z zamkniętym terenem jest to, że można pozostać w kameralnym gronie podczas większości codziennych czynności – możemy rozmawiać z sąsiadami lub spędzać czas na tarasie czy w ogrodzie. Wspólne przestrzenie dla mieszkańców, w których można zaczerpnąć świeżego powietrza, stają się sercem osiedla i sprzyjają poczuciu wspólnoty. Wpływają nie tylko na estetykę i wygląd osiedla, ale i samopoczucie lokatorów.

– Przy tworzeniu inwestycji na Krzykach, Słonecznego Zakątka, byliśmy przekonani o tym, że stworzenie wspólnej przestrzeni dla mieszkańców, która będzie zamknięta dla osób z zewnątrz, podniesie poczucie bezpieczeństwa, stworzy kameralną, sąsiedzką atmosferę. To bardzo istotne dla komfortu osób, które decydują się na mieszkanie w tym miejscu –  tłumaczy Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM Mój Dom.

Z dala od centrum i dużym ogrodem

Niezależnie od tego, czy popyt kupujących spowodowany jest pragnieniem większej przestrzeni, mniej zaludnionych dzielnic, niższymi cenami lub nowo odkrytej swobody przy pracy zdalnej, wykazuje on rosnące zainteresowanie nieruchomościami z dala od centrum miasta – mieszkań z większą przestrzenią, ogródkiem i atrakcyjnym widokiem.

Klienci będą bardziej skupiać uwagę na prywatnej przestrzeni na zewnątrz – oprócz ogrodów, pożądane będą duże balkony i tarasy. Wielu kupujących mieszkania będzie szukać ekspertów do projektowania, aby stworzyć oazę na świeżym powietrzu. Przyszli właściciele będą zastanawiać się nad funkcją tej przestrzeni – czy będzie ona służyć jako miejsce do picia kawy, czy może zajęć rekreacyjnych i ćwiczeń. Niektórzy nabywcy będą skłonni zamieszkać w mniejszym mieszkaniu na poczet dużego ogródka, na którym mogliby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Jasno określone przestrzenie

Elastyczność ma kluczowe znaczenie w planowaniu przestrzeni, podobnie jak wyznaczanie obszarów na podstawie określonej funkcji. Wyraźne wytyczenie przestrzeni ma ogromne znaczenie dla stworzenia efektywnych przestrzeni, w których żyjemy, pracujemy, uczymy się i relaksujemy. Dlatego w 2021 roku z pewnością zwrócimy uwagę na starannie zaprojektowane wnętrza, które mogą pomóc zwiększyć produktywność oraz zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Wyznaczona przestrzeń do pracy będzie priorytetem, podobnie jak dobra akustyka pomieszczeń.

– Zmieni się organizacja przestrzenna, miejsce do pracy nie będzie już biurkiem z krzesłem umieszczonym w rogu salonu lub pod schodami. Teraz będzie to zupełnie oddzielone pomieszczenie z dużym oknem, zaciemniającymi zasłonami i funkcjonalnymi meblami. Kupujący skoncentrują się na dodatkowej wielofunkcyjnej przestrzeni – mówi Bednarek.

Kuchnia sercem domu

Duża kuchnia wraz z miejscem do spożywania posiłków zawsze była priorytetem. W 2021 roku to miejsce nabiera szczególnego znaczenia. Oprócz roli domowego centrum, ta przestrzeń odzyska znaczenie ze względu na zamknięte restauracje – domowe gotowanie stanie się nową normą. Kupujący, którzy docelowo będą pracować zdalnie, nie zatrzymają się na śniadanie w drodze do pracy. W wyniku pandemii ludzie będą spędzać więcej czasu w kuchni. Wartą rozważenia propozycją będą zatem mieszkania z kuchnią jako osobnym pomieszczeniem.

Rynek nieruchomości stale się rozwija – nabywcy zmieniają swoje preferencje, stawiając na dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z tarasem, balkonem lub przydomowym ogródkiem. Z kolei duży udział transakcji inwestycyjnych sprawia, że dodatkowe atuty są jeszcze bardziej pożądane – obecność niewielkiego balkonu lub ogródka nie podniesie mocno kosztów, ale podwyższy standard i pomoże szybciej znaleźć najemcę.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzetarg na nowe autobusy. Urząd Miejski otworzył oferty
Następny artykułMinister zdrowia: Nie wszystkie punkty szczepień dla grupy pierwszej ruszą 25 stycznia