A A+ A++

Dzisiaj nasze główne potrzeby skoncentrowane są na przestrzeni, w której funkcjonujemy. Nasze mieszkania pełniły funkcję miejsc pracy, placów zabaw, siłowni i przestrzeni do relaksu. Po spędzeniu tak dużej ilości czasu w domach, wiele osób zaczęło zastanawiać się nad tym, jak żyją i co jest dla nich najważniejsze przy zakupie inwestycji. COVID-19 zmienił sposób myślenia i życia oraz wpłynął na nastroje kupujących nieruchomości – cztery ściany mają nam zapewnić poczucie komfortu i wygodę.

Autor: housemarket.pl 11 stycznia 2021 13:32

Zamknięte osiedla

Zamknięte osiedla mieszkaniowe zdecydowanie zyskują na popularności – szczególnie wśród rodzin. Dla większości przyszłych właścicieli tego typu nieruchomości bezpieczeństwo i ochrona są kluczowymi kwestiami. Zapewnia je monitoring, ochrona i dodatkowe domofony, dzięki którym wiemy, kto zostaje wpuszczony na osiedle. Kontrolowany dostęp gwarantuje większe poczucie prywatności.

Zaletą mieszkań z zamkniętym terenem jest to, że można pozostać w kameralnym gronie podczas większości codziennych czynności – możemy rozmawiać z sąsiadami lub spędzać czas na tarasie czy w ogrodzie. Wspólne przestrzenie dla mieszkańców, w których można zaczerpnąć świeżego powietrza, stają się sercem osiedla i sprzyjają poczuciu wspólnoty. Wpływają nie tylko na estetykę i wygląd osiedla, ale i samopoczucie lokatorów.

– Przy tworzeniu inwestycji na Krzykach, Słonecznego Zakątka, byliśmy przekonani o tym, że stworzenie wspólnej przestrzeni dla mieszkańców, która będzie zamknięta dla osób z zewnątrz, podniesie poczucie bezpieczeństwa, stworzy kameralną, sąsiedzką atmosferę. To bardzo istotne dla komfortu osób, które decydują się na mieszkanie w tym miejscu –  tłumaczy Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM Mój Dom.

Z dala od centrum i dużym ogrodem

Niezależnie od tego, czy popyt kupujących spowodowany jest pragnieniem większej przestrzeni, mniej zaludnionych dzielnic, niższymi cenami lub nowo odkrytej swobody przy pracy zdalnej, wykazuje on rosnące zainteresowanie nieruchomościami z dala od centrum miasta – mieszkań z większą przestrzenią, ogródkiem i atrakcyjnym widokiem.

Klienci będą bardziej skupiać uwagę na prywatnej przestrzeni na zewnątrz – oprócz ogrodów, pożądane będą duże balkony i tarasy. Wielu kupujących mieszkania będzie szukać ekspertów do projektowania, aby stworzyć oazę na świeżym powietrzu. Przyszli właściciele będą zastanawiać się nad funkcją tej przestrzeni – czy będzie ona służyć jako miejsce do picia kawy, czy może zajęć rekreacyjnych i ćwiczeń. Niektórzy nabywcy będą skłonni zamieszkać w mniejszym mieszkaniu na poczet dużego ogródka, na którym mogliby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Jasno określone przestrzenie

Elastyczność ma kluczowe znaczenie w planowaniu przestrzeni, podobnie jak wyznaczanie obszarów na podstawie określonej funkcji. Wyraźne wytyczenie przestrzeni ma ogromne znaczenie dla stworzenia efektywnych przestrzeni, w których żyjemy, pracujemy, uczymy się i relaksujemy. Dlatego w 2021 roku z pewnością zwrócimy uwagę na starannie zaprojektowane wnętrza, które mogą pomóc zwiększyć produktywność oraz zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Wyznaczona przestrzeń do pracy będzie priorytetem, podobnie jak dobra akustyka pomieszczeń.

– Zmieni się organizacja przestrzenna, miejsce do pracy nie będzie już biurkiem z krzesłem umieszczonym w rogu salonu lub pod schodami. Teraz będzie to zupełnie oddzielone pomieszczenie z dużym oknem, zaciemniającymi zasłonami i funkcjonalnymi meblami. Kupujący skoncentrują się na dodatkowej wielofunkcyjnej przestrzeni – mówi Bednarek.

Kuchnia sercem domu

Duża kuchnia wraz z miejscem do spożywania posiłków zawsze była priorytetem. W 2021 roku to miejsce nabiera szczególnego znaczenia. Oprócz roli domowego centrum, ta przestrzeń odzyska znaczenie ze względu na zamknięte restauracje – domowe gotowanie stanie się nową normą. Kupujący, którzy docelowo będą pracować zdalnie, nie zatrzymają się na śniadanie w drodze do pracy. W wyniku pandemii ludzie będą spędzać więcej czasu w kuchni. Wartą rozważenia propozycją będą zatem mieszkania z kuchnią jako osobnym pomieszczeniem.

Rynek nieruchomości stale się rozwija – nabywcy zmieniają swoje preferencje, stawiając na dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z tarasem, balkonem lub przydomowym ogródkiem. Z kolei duży udział transakcji inwestycyjnych sprawia, że dodatkowe atuty są jeszcze bardziej pożądane – obecność niewielkiego balkonu lub ogródka nie podniesie mocno kosztów, ale podwyższy standard i pomoże szybciej znaleźć najemcę.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułPrzetarg na nowe autobusy. Urząd Miejski otworzył oferty
Następny artykułChiropraktyk – czyli kto?