A A+ A++

Usuwanie zapachu spalenizny nie jest łatwym zadaniem, ale na szczęście są rozmaite sposoby, które warto przetestować. Jeśli jednak zawiodą lub nie przyniosą pożądanych efektów, pozostanie zaufać profesjonalistom. Przeprowadzą oni ozonowanie, dzięki któremu z domu znikną wszystkie nieprzyjemne zapachy. Można zlecić specjalistyczne sprzątanie przykładowo po pożarze. Zostaną usunięte wszystkie ślady i nieprzyjemna woń spalenizny.

Co zrobić w przypadku zapachu spalenizny w domu?

Zapach spalenizny jest bardzo drażniący i wręcz szkodliwy. Wiąże się z obecnością dymu, w którym znajdują się rakotwórcze substancje. Zatruwają one organizm, osłabiają układ odpornościowy. Niestety nie wystarczy nawet długotrwałe wietrzenie pomieszczenia. Istotne staje się zneutralizowanie szkodliwego potencjału cząsteczek, które osiadły w różnych miejscach w całym domu. Trzeba też pamiętać o tym, że zwlekanie z usunięciem zapachu spalenizny tylko pogarsza sytuację. Pozbycie się go jest niezwykle trudnym zadaniem do wykonania, szczególnie bez zastosowania specjalistycznych środków. Można oczywiście przetestować sodę oczyszczoną. Ma ona zdolność do pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. Oczywiście trzeba użyć sporych ilości, rozsypać ją na naczyniach w wielu miejscach.

Jak poradzić sobie z zapachem spalenizny w pomieszczeniach?

Kolejnym sposobem na zneutralizowanie zapachu spalenizny jest wlanie do gorącej wody octu. Można liczyć na zneutralizowanie zapachów w mniejszym lub większym stopniu. Inną metodą będzie wlanie do gotującej wody soku wyciśniętego z cytrusów, czyli przykładowo z cytryny lub pomarańczy. Najlepiej rzucać całe owoce wraz ze skórką, oczywiście pokrojone na mniejsze kawałki. Wietrzenie i czyszczenie pomieszczenia nadal może nie przynosić satysfakcjonujących efektów.

Można również zdecydować się na zastosowanie zamgławiania chemią. Ma to za zadanie zneutralizowanie zapachu spalenizny. W przypadku powstania nieprzyjemnego zapachu na skutek przepalenia jedzenia domowe metody powinny być wystarczające. Inaczej wygląda to jednak przy nieprzyjemnej woni po pożarze. W drugim przypadku lepiej od razu skontaktować się z profesjonalistami. Przeprowadzą oni skuteczną dezodoryzację. Może polegać na oddymianiu, restytucji mienia, dezynfekcji wentylacji itd.

W domu utrzymuje się drażniący zapach spalenizny? Zdecydują się na ozonowanie!

Przypalenie jedzenia w piekarniku lub spalenie zawartości garnka sprawia, że w domu unosi się nieprzyjemna woń. Na szczęście można temu przeciwdziałać, stosunkowo szybko pozbyć domowymi sposobami. Gorzej jest w przypadku drażniącego zapachu spalenizny po pożarze. Nawet w takim przypadku jest skuteczny sposób, który umożliwi poprawienie komfortu życia. Spalenizna nie musi być problemem, jeśli zostanie przeprowadzone ozonowanie przy wykorzystaniu profesjonalnego urządzenia. Z pomieszczeń zniknie nie tylko nieprzyjemna woń, można także pozbyć się chorobotwórczych drobnoustrojów. Powietrze stanie się wolne od zarodników pleśni, wirusów, grzybów i bakterii. Ozon jest niezwykle silnym utleniaczem, który w odpowiednim stężeniu niszczy patogeny. Nie są one w stanie się na niego uodpornić. Przy okazji można także zneutralizować powietrze w pomieszczeniach.

Jeśli ozonowanie ma przebiegać skutecznie, szybko i bezpiecznie, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług doświadczonych profesjonalistów, który dysponują specjalistycznym sprzętem. Dezynfekują pomieszczenia, dzięki czemu stają się one ponownie zdatne do użytkowania. Ozon ma specyficzny zapach, który można poczuć podczas wyładowań atmosferycznych, czyli podczas burzy. Ozonatory oczyszczają powietrze, niwelują przykre zapachy spalenizny. Nawet jeśli rozprzestrzenił się on na cały dom na skutek pożaru, to w przypadku ozonowania można się go skutecznie pozbyć. Po kilku godzinach mieszkanie zostanie przywrócone do normalnego stanu. Profesjonaliści stosują generatory ozonu o optymalnej mocy, dobierają ją do wielkości pomieszczenia. Ozon usuwa cząstki związków aromatycznych pochodzenia zarówno organicznego, jak i chemicznego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRok upłynął pod znakiem drożyzny. Średnio 19% podwyżka!
Następny artykułTestament ustny – warunki, termin, wymagania