A A+ A++

Finansowanie projektów deweloperskich to atrakcyjna alternatywa dla osób poszukujących niestandardowych form inwestowania kapitału. To inwestycja w nieruchomości bez konieczności ich kupowania. Taki model inwestycyjny jest o tyle atrakcyjniejszy od produktów bankowych czy obligacji, że w stosunkowo krótkim czasie może dać inwestorowi 10 proc. zysku, a jego roszczenia zabezpiecza wpis w księdze wieczystej.

Autor: housemarket.pl 16 marca 2021 10:30

To nowatorskie rozwiązanie oferuje Magmillon m.in. w projekcie Pole-Mokotowskie.pl.

– Nawet 10 proc. zysku i zabezpieczenie na księdze wieczystej to propozycja alternatywnej formy inwestowania, skierowana do osób, które szukają nowych rozwiązań pomnażania kapitału i nie chcą długoterminowo „mrozić”  środków, ale też oczekują zysku i atrakcyjnego zabezpieczenia – mówi Kuba Karliński, założyciel Magmillon.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Taki hybrydowy model inwestowania pozwala ulokować bezpiecznie nadwyżki finansowe, bez ryzyka ich straty, jak to jest na przykład na giełdzie. Nie trzeba również inwestować całej kwoty, potrzebnej na zakup lokalu czy gruntu, a jedynie wolną, posiadaną kwotę.  W projekcie Pole-Mokotowskie.pl minimalnym udziałem jaki można zainwestować w projekt jest 100 tys. zł.

Czynnikami przesądzającymi o atrakcyjności takiej formy inwestowania w tym projekcie deweloperskim jest jego dostępność, prostota niski poziom ryzyka oraz większa niż w bankach elastyczność. Dodatkowym atutem jest także sposób rozliczenia – spłata finansowania hybrydowego następuje jednorazowo i na sam koniec okresu umowy.

Hybrydowe inwestowanie w nieruchomości jest stosunkowo nowoczesnym sposobem pozyskiwania dodatkowych funduszy na rozwój lub realizację projektów inwestycyjnych. W Polsce rynek tego typu finansowania dopiero się rozwija, jednak w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy, USA jest już bardzo popularne.

– To produkt dopasowany do potrzeb i inwestującego i realizującego projekt. Dzięki temu, że jego kształt nie jest odgórnie regulowany, a najpełniej regulują go zapisy umowne  jest rozwiązaniem „szytym na miarę”. Mimo, że hybrydowe inwestowanie w nieruchomości jest mało rozpowszechnione w Polsce, to jedna z najlepszych alternatyw z uwagi na rentowność inwestycji – wyjaśnia tłumaczy Kuba Karliński.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKorea Północna ostrzega USA
Następny artykułZasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS przedłużony do dnia 28 marca 2021 r.