A A+ A++

O zdrowiu psychicznym powinien pamiętać każdy, kto żyje w chronicznym stresie, nie tylko przedsiębiorcy. Niestety zła kondycja psychiki dla wielu wciąż jest tematem tabu, powodem do wstydu i przyznaniem się do porażki. Zaangażowanie, ambicja i duma powodują, że łatwo zapętlić swoje myśli wyłącznie w jednym kierunku. To nie jest zdrowe. Dlatego Liz Elting, amerykańska bizneswoman, która w 2016 i 2017 r. gościła na listach najbogatszych kobiet w rankingu Forbes, ma kilka rad dla przedsiębiorców rozkręcających biznes.

Rozpoznaj swój stres

To pierwsza i najtrudniejsza rzecz do przepracowania. Zwłaszcza, kiedy wszyscy oczekują, że będziesz pracować tak ciężko, jak to tylko możliwe. Jednak wyczerpanie nikomu nie pomaga. Stres związany z uruchomieniem czy rozwojem firmy, utrudnia osiągnięcie celu. Jeśli stale zużywasz energię swojego umysłu na zamartwianie się, w rzeczywistości masz mniej czasu na rozwiązywanie problemów i racjonalne podejmowanie decyzji.

Naucz się zarządzać stresem i daj sobie odrobinę wolności

Wszystko pójdzie sprawnie, jeśli będę mieć kontrolę na każdą sprawą – nie wpadnij w tę pułapkę. Wraz z rozwojem firmy może się okazać, że nie będziesz znać wszystkich pracowników i nie zdążysz przyjrzeć się każdemu projektowi. Staranie się ogarnąć wszystkich i wszystko może doprowadzić do szaleństwa. Jak zatem nad tym wszystkim zapanować? Na pierwszym miejscu ustal priorytety. Skup się na najważniejszych zadaniach, które tylko ty jesteś w stanie wykonać. Te, których nie mus … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł50 prokuratorów rozpoczęło śledztwo przeciwko Google’owi
Następny artykułZwiedzanie Bali – jednodniowy plan