A A+ A++

Wielu kierowców zastanawia się, dlaczego w niektórych przypadkach nagminnie eksploatowane samochody cieszą się znacznie lepszą kondycją niż te, którymi jeździ się rzadziej. Oczywiście można domniemywać, że w droższych samochodach pojawiają się znacznie bardziej wytrzymałe elementy i tym samym trwalsze silniki. Niemniej, sekret tkwi również w odpowiedniej pielęgnacji samochodu. Rzecz nie dotyczy tylko obowiązkowych przeglądów, ale codziennej troski o newralgiczne elementy pojazdu. Oczywistym jest, że silnik jest jednym z najważniejszych elementów każdego samochodu. Bez niego ani rusz. Warto zatem wiedzieć, jak się z nim obchodzić, by zapewnić mu jak najlepsze warunki i nie przeforsowywać go nadmiernie w sytuacjach, które tego nie wymagają.

Co warto wiedzieć?

Mnóstwo kierowców w okresie jesienno-zimowym zapomina o tym, że schłodzony silnik po nocy spędzonej na zewnątrz będzie potrzebował odrobiny na czasu na właściwe rozgrzanie. Warto zatem wystartować nieco wolniej i pozwolić na to, by olej nagrzał się do 100 stopni. Gwałtowna jazda na schłodzonym silniku działa na ten element bardzo niekorzystnie i niestety znacząco skraca żywotność naszego silnika. Ostrożność należy zachowywać również w sytuacjach, gdy silnik jest nagrzany. Takie sytuacje zdarzają się zwłaszcza na długich dystansach i przy wysokich prędkościach. Przed zaparkowaniem należy zwolnić, by umożliwić silnikowi „dojście do siebie” poprzez schłodzenie.

Dobry jakościowo olej

Korzystanie z jakościowo dobrego oleju to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Nie warto w tej materii oszczędzać, bo jakość ma w tym przypadku kolosalne znaczenie. Należy również wymieniać olej w silniku i to w miarę systematycznie. Olej zanieczyszczony może wpływać na kondycję samego silnika, dlatego nie należy czekać do ostatniego momentu z nadzieją, że nie przydarzy nam się nic nieoczekiwanego.

Czym właściwie jest wodorowanie?

Warto także zwrócić uwagę na wodorowanie silników w Trójmieście. Wodorowanie to praktyczny zabieg polegający na zastosowaniu generatora wodoru. Ta bezinwazyjna i w pełni bezpieczna metoda pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z jednostki napędowej. Co więcej, silnik po wodorowaniu odzyskuje utaconą moc. Dochodzi również do znaczącej redukcji wibracji czy zadymiania. Ważną zaletą wodorowania jest również fakt, iż po zabiegu zmniejsza się także emisja spalin oraz zużycie paliwa.

Dobre jakościowo paliwo

Pielęgnacja silnika dotyczy również doboru odpowiedniego paliwa. Wbrew pozorom to co wlewamy do baku ma kolosalne znaczenie dla pracy silnika pojazdu. Nowe silniki są znacznie bardziej wymagające. Potrzebują po prostu jakościowo dobrego paliwa, które nie będzie zakłócało w żaden sposób pracy. Popularnością cieszą się paliwa technologicznie dopracowane, które są w stanie oczyszczać i dbać o formą silnika każdego dnia. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że niektóre silniki wymagają specjalnego traktowania, a jakiekolwiek zaniedbania ze strony kierowcy lub choćby stacji paliw mogą zadziałać na niekorzyść całego pojazdu. Paliwo powinno być pobierane ze sprawdzonych źródeł i zgodnie z zaleceniami producenta.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSelekcjoner Francji podsumował grę Polaków. Imponuje mu jedna rzecz
Następny artykułInfolinia Informacji Prawnej z Zakresu Ochrony Zwierząt