A A+ A++

Właściciel Viaplay już rok temu kupił prawa do transmisji Premier League przez sześć lat, począwszy od sezonu 2022/2023. Wcześniej przez 25 lat te rozgrywki pokazywano u nas na wyłączność w stacjach Canal+.

Premier League to kolejna liga piłkarska, której transmisje Viaplay przejął od nadawców telewizyjnych. Od roku platforma pokazuje wszystkie mecze pierwszej i drugiej ligi niemieckiej, które poprzednio przez kilka lat można było oglądać w Canal+ i Eleven Sports.

W Viaplay komentatorzy z Canal+

Od zakończenia poprzedniego sezonu Viaplay informował o nowych dziennikarzach piłkarskich dołączających do jego redakcji. Z Canal+ Sport przeszli do niej Przemysław Pełka, Michał Gutka (obaj zajmują się głównie angielskim futbolem), Adrian Olek i Paweł Grabowski.

Do redakcji dołączył też Piotr Majchrzak (poprzednio związany ze Sport.pl), a współpracę zaczęli dziennikarz Weszło i Kanału Sportowego Wojciech Piela, redaktor naczelny „Kopalni” Piotr Żelazny i Jakub Krupa, który będzie korespondentem piłkarskim z Wielkiej Brytanii.

Mecze Premier League będą również komentowali dziennikarze związani już wcześniej z Viaplay, m.in. Mateusz Borek i Piotr Domagała. Wśród ekspertów będą byli piłkarze Łukasz Piszczek (jest związany z platformą od roku, poprzednio zajmował się ligą niemiecką i europejskimi rozgrywkami) i Jarosław Fojut.

Viaplay zapowiada, że wszystkie mecze w rozpoczynającym się sezonie będą opatrzone polskim komentarzem. W Premier League gra 20 drużyn, co daje 38 kolejek z 10 spotkaniami w każdej.

Transmisje na Viaplay z pierwszej kolejki ligi angielskiej

Transmisjom meczów ligi angielskiej będą też towarzyszyć rozmowy w studiu. W warszawskiej siedzibie Viaplay zbudowano drugie studio (pierwsze służy głównie przy transmisjach z ligi niemieckiej, Ligi Europy i Ligi Konferencji).

– W nowy sezon wchodzimy z dwoma studiami, więc możemy równolegle nadawać studio i o lidze angielskiej, i o niemieckiej. W zależności od rangi meczów danego dnia możemy mieć osobne studia, możemy je łączyć, a także korzystać z naszego studia na stadionach w Anglii – opisał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Paweł Wilkowicz, szef polskiej redakcji Viaplay.

Przy części meczów studio będzie funkcjonować na stadionach, na których będą rozgrywane.

W przypadku meczów odbywających się jednocześnie (zazwyczaj zdarza się tak w soboty po południu) na Viaplay będzie dostępna transmisja łączona ze wszystkich. W najbliższą sobotę zaplanowano ją z czterech spotkań, które zaczną się o godz. 16.

Pierwsza kolejna nowego sezonu Premier League zostanie rozegrana od 5 do 7 sierpnia:

piątek, 5 sierpnia

21:00 Crystal Palace – Arsenal
Komentatorzy: Przemysław Pełka, Michał Gutka
Studio na stadionie od godz. 20:00: Piotr Domagała, Jarosław Fojut, Jakub Krupa

sobota, 6 sierpnia

13:30 Fulham – Liverpool
Komentatorzy: Piotr Domagała, Michał Gutka
Studio na stadionie od godz. 12:30 : Przemysław Pełka, Jarosław Fojut, Jakub Krupa

16:00 Bournemouth – Aston Villa
Komentatorzy: Dawid Król, Paweł Grabowski

16:00 Leeds United – Wolverhampton
Komentatorzy: Adam Delimat – Maciej Łuczak

16:00 Newcastle Untied – Nottingham Forrest
Komentatorzy: Mariusz Hawryszczuk, Jarosław Koliński

16:00 Tottenham – Southampton
Komentatorzy: Mateusz Borek , Michał Borkowski

18:30 Everton – Chelsea
Komentatorzy: Marcin Pawłowski, Adam Targowski

niedziela, 8 sierpnia

15:00 Leicester City – Brentford
Komentatorzy: Szymon Ratajczak, Jarosław Koliński

15:00 Manchester United – Brighton
Komentatorzy: Mateusz Borek, Adam Targowski

17:30 West Ham – Manchester City
Komentatorzy: Przemysław Pełka, Michał Gutka
Studio od godz. 17:00: Piotr Domagała, Łukasz Piszczek

Viaplay: ile kosztuje subskrypcja

Obecnie za miesięczną subskrypcję do Viaplay trzeba zapłacić 34 zł. Taka stawka będzie obowiązywała tylko do lutego przyszłego roku.

Kilka dni temu platforma poinformowała, że z początkiem marca opłata wzrośnie do 55 zł miesięcznie. Jednocześnie wprowadziła roczny pakiet kosztujący 399 zł, czyli 32,25 zł miesięcznie. Nowy pakiet można wykupić do końca grudnia.

– Nieustannie inwestujemy w rozwój serwisu streamingowego Viaplay by spełniać wysokie oczekiwania naszych klientów, dlatego też nasza oferta jest odpowiednio dostosowywana – tłumaczyło portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Viaplay.

Od początku nowego sezonu Viaplay będzie także transmitować angielską ligę piłkarską, Puchar Ligi Angielskiej i drugą ligę Sky Bet Championship. Właściciel platformy kupił te prawa w 10 krajach, w Polsce przez ostatnie siedem lat te rozgrywki można było oglądać w Eleven Sports.

Od grudnia ub.r. Viaplay pokazuje na wyłączność w kilku krajach gale mieszanych sztuk walki KSW (poprzednio transmisje z każdej gali sprzedawano osobno w modelu pay per view), a od jesieni – hokejową NHL. Natomiast od przyszłego roku będzie transmitować wyścigi Formuły 1, które obecnie można jeszcze oglądać w Eleven Sports.

Transmisje ligi angielskiej także w Canal+

W lipcu właściciel Viaplay podpisał umowę, zgodnie z którą Canal+ w swoich stacjach będzie pokazywał po dwa najciekawsze mecze z każdej kolejki ligi angielskiej. Przy czym będą one z oprawą komentatorską od Viaplay.

Canal+ nadal będzie emitował w poniedziałki magazyn „Jej wysokość Premier League”. W ramach umowy udzielił Viaplay Group sublicencji na transmisję w Polsce do dwóch spotkań każdej kolejki rozgrywek eWinner I Ligi Żużlowej (będzie je nadal pokazywał w swoich kanałach).

Na koniec czerwca br. z Viaplay korzystało o 5,549 mln płacących użytkowników, co wobec 3,287 mln rok wcześniej oznacza wzrost o 69 proc. Tylko w minionym kwartale platforma pozyskała 766 tys. subskrybentów, z czego 459 tys. w krajach skandynawskich, a 307 tys. na pozostałych rynkach: w Polsce, Holandii i krajach bałtyckich.

W sprawozdaniu z drugiego kwartału Viaplay Group poinformowała o podwyższeniu celów biznesowych na koniec br. dla swojej działalności poza Skandynawią. Oczekiwaną liczbę subskrybentów Viaplay na tych rynkach zwiększono z 2,2 do 2,5 mln, co przekłada się na wzrost prognozowanej łącznej bazy klientów z 7 do 7,3 mln.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrwa 28. edycja Pol'and'Rock Festival, a na niej Rockowa Wyspa Lidla
Następny artykułMarketplace Empiku: 5 mln zamówień i ponad 5 mln ofert