W 2005 roku Jose Rujano wygrał klasyfikację górską Giro d’Italia, do tego zajął trzecie miejsce w generalce. Osiem lat temu pożegnał się na dobre z europejskim kolarstwem i wrócił do Ameryki Południowej.

Eks-zawodnik Colombia-Selle Italia i Vacansoleil-DCM nadal się ścigał w barwach lokalnych drużyn. W 2015 roku wygrał wenezuelską Vuelta al Tachira, występował nawet w Tour Colombia czy Vuelta a San Juan.

Według portalu “Mundo Ciclistico”, w najbliższych dniach 38-letni Rujano pojawi się na trasie Vuelta al Tachira w zespole razem ze swoim 19-letnim synem Jeisonem. Historia zawodowego kolarstwa nie zna podobnego przypadku.

Jeison Rujano jest aktualnym mistrzem Wenezueli w orlikach. W wyścigu na czas elity był drugi – dwa oczka wyżej od ojca.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.